Teraz Czytasz
Czym są ubrania z TENCELu?

Czym są ubrania z TENCELu?

Produkcja ubrań na masową skalę umożliwiła ludziom zakup taniej odzieży i zapełnienie szaf spodniami, swetrami, koszulkami i innymi elementami garderoby. Niestety, podczas tworzenia tkanin z naturalnych włókien zużywa się zbyt wiele wody, przez co proces produkcji jest szkodliwy dla środowiska. Znacznie przyjaźniejsze dla planety są ubrania z tencelu. Co warto wiedzieć o tej tkaninie?

Produkcja masowa odzieży sprawiła, że do sklepów trafiły tanie ubrania dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Dzięki temu co roku można wymieniać garderobę bez wydawania dużych sum pieniędzy. Jednocześnie powinno się pamiętać, że podczas produkcji tkanin zużywa się sporo wody, której brakuje w wielu regionach świata. Jeśli chce się zadbać o planetę, warto postawić na ubrania z tencelu.

Tencel – co to takiego?

Tencel powstaje z miazgi drzewnej, z której wytwarza się pulpę. Pulpa pod wpływem wody i rozpuszczalnika zmienia się w tkaninę. Używany do produkcji rozpuszczalnik jest nietoksyczny, a możliwość jego ponownego wykorzystania sprawia, że proces wyrtwarzania tencelu jest w pełni bezpieczny dla środowiska.

Miazgę drzewną pozyskuje się z drewna bukowego. Drzewa pochodzą z lasów o zrównoważonej gospodarce, chroniącej drzewostan i ekosystem przed degradacją. Wycinane buki są zastępowane nowi sadzonkami, a maksymalna odległość pomiędzy miejscem ścinki a miejscem produkcji wynosi 800 km. Dzięki temu ogranicza się emisję dwutlenku węgla. Tym samym, tencel jest jedną z najbardziej ekologicznych tkanin, jakie są współcześnie wytwarzane. Ubrania z TENCELu w KOKOworld są tego potwierdzeniem.

Wytrzymałość ubrań z TENCELu

Ubrania z tencelu są wyjątkowo wytrzymałe. Można z nich korzystać przez wiele miesięcy bez obaw o ich uszkodzenie. Materiał produkowany z pulpy bukowej jest naturalny, dlatego zapewnia znakomitą termoregulację i jest odpowiedni dla alergików oraz osób ze skórą wrażliwą. Co więcej, tencel jest antybakteryjny. Dzięki niemu na skórze nie rozwijają się bakterie, które odpowiadają za nieprzyjemny zapach potu.

Atutem tencelu jest przyjemna w dotyku faktura. Materiał z wyglądu i wytrzymałości przypomina jeans, dlatego dobrze sprawdza się jako surowiec do szycia spodni. Zwykła para jeansów wymaga zużycia ponad 7 tysięcy litrów wody w czasie produkcji, natomiast do produkcji spodni z tencelu wykorzystuje się jedynie ułamek tej sumy. Dzięki temu tkanina wpływa na zmiejszenie zużycia wody do niezbędnego minimum, co przekłada się na możliwość produkcji ubrań bez szkody dla środowiska.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę