Teraz Czytasz
Czy wiesz, że plecak podróżny może być wygodny i modny?

Czy wiesz, że plecak podróżny może być wygodny i modny?

Jeśli chcesz wybrać idealny plecak podróżny, skup się zarówno na jego pojemności, jak i na budowie. Z wyborem odpowiedniego plecaka najczęściej problem mają panie, ponieważ ważne dla nich jest również to, aby wpisywał się on w aktualne trendy. Jednak czy wiesz, że tego typu plecak może być zarówno modny, jak i wygodny?

Jaki plecak wybrać na wycieczkę?

Jeśli wybierasz się na wycieczkę, to najlepszym wyborem będzie plecak trekkingowy. Jest to najpopularniejszy typ plecaka, którego pojemność waha się od 25 do 50 litrów. Model taki zazwyczaj wyposażony jest w liczne gadżety i idealnie nadaje się na jednodniowe wycieczki. Inny rodzaj to plecak trekkingowo-transportowy, którego pojemność waha się pomiędzy 55-80 litrów. Wykorzystywany jest głównie podczas długich wyjazdów, gdzie przez kilka dni musimy być samowystarczalni, a więc przenieść: ciuchy, jedzenie, rzeczy niezbędne dospania, apteczkę i inne przedmioty. Tego typu plecak bardzo często używany jest w połączeniu z plecakiem trekkingowym – w tym dużym transportujemy wszystko co jest potrzebne, aby rozbić biwak, a z małym ruszamy na wycieczki. Podczas wycieczki przydadzą się także ciepłe polary męskie – e-horyzont.pl to strona, na której znajdziesz najlepsze produkty tego typu.

Jak powinien wyglądać plecak podróżny?

Podczas dokonywania wyboru plecaka podróżnego pamiętaj, że musi być ono przede wszystkim pojemny i funkcjonalny. Bardzo pożytecznym rozwiązaniem są dwie komory, ponieważ możemy podzielić sobie rzeczy według kategorii – np. te które są najpotrzebniejsze oraz te miej potrzebne. Dolna komora powinna być zamykana zamkiem w kształcie łuku. Zwolennicy jednokomorowych modeli powinni sprawdzić, czy wnętrze można podzielić przy użyciu specjalnej przegrody. Wybierając plecak, zwróć uwagę także na jego dół – powinien być odpowiednio wzmocniony lub uszyty z podwójnej warstwy materiału. Dlaczego jest to tak istotne? Ponieważ plecaki wycieczkowe bywają ciężkie, a ponadto często stawiamy je np. na skalistych powierzchniach, które mogą uszkodzić dno.

Równie ważne jest także miejsce otwarcia. Małe plecaki zazwyczaj otwierają się tylko od góry i to jak najbardziej wystarcza, jednak w większych egzemplarzach warto upewnić się, że plecak można otworzyć również z dołu lub od przodu. Im więcej troków, pętelek, przelotek i zaczepów do doczepienia sprzętu posiada dany model tym lepiej. Najważniejsze jest, żeby na górze lub dole plecaka znajdowały się przelotki lub pętelki – brak troków nie jest niczym strasznym, gdyż bez problemu można je dokupić. Bardzo praktycznym i innowacyjnym rozwiązaniem są również przelotki umieszczone z boku, ponieważ takie rozwiązanie spowoduje, że karimata nie będzie haczyć o skały czy krzaki. Jeśli chodzi natomiast o kieszenie boczne, to powinny być skrzelowe z tzw. paskami kompresyjnymi lub odpinane. Kieszenie boczne, które są zintegrowane z plecakiem znacznie go poszerzają i utrudniają podejścia w skałach.

Czy plecak podróżny może być modny?

Niektórym plecaki podróżne kojarzą się z brzydkimi i ogromnymi workami, posiadającymi wiele kieszeni. Tak było kiedyś – w sklepach nie było wyboru, a konsument był zmuszony do zakupu produktów, które oferował sprzedawca, jeśli chciał myśleć o jakiekolwiek wycieczce. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli plecaków, które są nie tylko wygodne, ale także zgodne z obowiązującymi trendami. Jeśli chcesz znaleźć najmodniejsze w tym sezonie plecaki podróżne – e-horyzont.pl służy pomocą. Wejdź na stronę i wybieraj spośród wielu dostępnych modeli.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę