Teraz Czytasz
Czy wentylatory są niezbędnym towarzyszem w upalne dni?

Czy wentylatory są niezbędnym towarzyszem w upalne dni?

Upał jest czymś, co wydaje nam się atrakcyjne w środku zimy. Jednak latem doceniamy jego obecność jedynie przez chwilę. Resztę czasu poświęcamy na szukanie skutecznego antidotum na wysoką temperaturę. Dobrym rozwiązaniem jest kupno wentylatora. Niska cena i wysoka skuteczność to dwa najważniejsze argumenty.

Co to jest wentylator?

Wentylator to nic innego, jak dobrze wszystkim znany wiatrak, który włączamy, gdy w domu jest gorąco. Można używać go także na zewnątrz, choć tu efekt nie będzie tak spektakularny.

Działanie wentylatora polega na wprowadzaniu powietrza w ruch. Wytwarza się nieduży powiew, który daje uczucie chłodu. Jednak wentylator jako taki nie schładza powietrza w pomieszczeniu. Gdy tylko go wyłączymy, na nowo poczujemy wysoką temperaturę.

W sezonie letnim wentylatory widuje się w wielu miejscach, sklepach, biurach, kawiarniach.

Wentylator pokojowy czy biurkowy?

Najłatwiej podzielić wentylatory na biurkowe i pokojowe. Jedne i drugie mają dokładnie takie samo działanie, a różnica tkwi w ich wielkości i mocy.

Wentylator pokojowy https://www.eldom.eu/produkt/wentylator-pokojowy-wg100-toll może służyć więcej niż jednej osobie. Przyda się przy wspólnym spożywaniu posiłków, oglądaniu telewizji, zabawie itp. Warto mieć go także w sypialni, jeśli noc jest wyjątkowo gorąca.

Moc wentylatora pokojowego to 45 W. Pobór prądu jest tak nieduży, że nie trzeba się martwić o drastyczny wzrost rachunków za prąd.

Wentylator biurkowy https://www.eldom.eu/produkt/wentylator-biurkowy-wg20-klippy nie musi koniecznie stać na biurku. Jednak nazwa dobrze oddaje jego charakter. To urządzenie, które powinno być ustawione blisko osoby korzystającej z jego dobrodziejstwa. Moc wentylatora biurkowego jest trzykrotnie mniejsza niż pokojowego, więc i zasięg jest mniejszy. Taki wentylator ma prawo być nazywany osobistym.

Który z nich będzie lepszy? Właściwie nie da się na to pytanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wentylator pokojowy posłuży kilku osobom, ale trzeba mieć na niego miejsce. Z kolei biurkowy nada się tylko dla jednej osoby, ale nie potrzebuje dużo przestrzeni. Niektóre modele można przypinać do półki lub krawędzi blatu specjalnym klipsem.

Dlaczego warto zainwestować w wentylator?

Komfort termiczny to jedna z rzeczy, która decyduje o naszym funkcjonowaniu na co dzień. Nie lubimy zarówno gdy jest za zimno, jak i za gorąco. Co więcej, nadmierny upał osłabia siły fizyczne, ale też zdolność do odpoczynku. Gdy jest nam gorąco, nie zaśniemy. Picie zimnych napojów pomaga na bardzo krótki czas. Wentylator natomiast może nam służyć przez całą noc.

Dzięki bliskości wentylatora w ciągu dnia można podjąć swoje codzienne obowiązki, zarówno zawodowe, jak i te domowe. Łatwiej gotować i sprzątać, gdy w pobliżu stoi wentylator. Zdecydowanie przyjemniej ogląda się telewizję i czyta książkę, gdy upał nie doskwiera tak mocno. Gdy musimy popracować przy komputerze, podwójnie docenimy działanie wentylatora, bo komputer także jest źródłem ciepła.

Z praktycznego punktu widzenia warto odnotować, że wentylatory https://www.eldom.eu/sklep/kategoria/wentylatory mają funkcję regulacji prędkości, co przekłada się na siłę nadmuchu. Można też zadecydować, czy czasza będzie się obracać, czy stale dmuchać w jednym kierunku. W dobrych modelach znajdziemy funkcję cichej pracy, bardzo przydatną w sypialniach i pokojach dziecięcych.

Artykuł przygotowany przy współpracy z partnerem serwisu.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę