Teraz Czytasz
Co powinna zawierać wyprawka do przedszkola?

Co powinna zawierać wyprawka do przedszkola?

Wyprawka do przedszkola, czyli lista niezbędnych artykułów, w które musimy zaopatrzyć przedszkolaka, może być całkiem pokaźna. Dotyczy to szczególnie publicznych przedszkoli, które często mają w tej kwestii dosyć długą listę wymagań. Jeżeli Wasze dziecko wybiera się do przedszkola, to zapraszamy do lektury naszego poradnika na temat tego, co powinna zawierać wyprawka do przedszkola i co kupić w pierwszej kolejności.

Wyprawka do przedszkola – lista najpotrzebniejszych rzeczy

Tworzenie listy wyprawki dla przedszkolaka powinniśmy zacząć od kontaktu z przedszkolem. Większość placówek publikuje na swoich stronach internetowych lub profilach w mediach społecznościowych listę najpotrzebniejszych, obowiązkowych w wyprawce przedszkolaka artykułów. Jeśli taka lista nie jest dostępna online, zawsze możemy skontaktować się z przedszkolem telefonicznie. Obowiązkowa wyprawka dla przedszkolaka to najczęściej:

  • Kapcie na zmianę – obowiązkowy element każdej wyprawki dla przedszkolaka. W tym obuwiu dziecko spędza większość czasu w przedszkolu. Kapcie powinny być więc wygodne i wykonane z oddychającej tkaniny. Powinny to być również kapcie, które dziecko będzie mogło bez trudu samodzielnie założyć i zdjąć.
  • Komplet ubrań na zmianę. Powinny być to wygodne ubrania, które przedszkolak będzie mógł ubrać samodzielnie lub z niewielką pomocą wychowawcy. Wyprawka dla przedszkolaka powinna zawierać zapasowe rzeczy zarówno na słoneczną pogodę, jak i chłodniejsze dni. Do przechowywania takiego zapasowego kompletu ubrań idealne będą worki.
  • Szczoteczka do zębów w ochronnym opakowaniu, pasta do zębów i ewentualnie kubek.
  • Wyprawka do przedszkola dla 2-latka, 3-latka czy nawet 4-latka powinna często zawierać również komplet pościeli. Zdarza się jednak, że kocyki i posłania do leżakowania zapewnia placówka. W starszych grupach wiekowych często rezygnuje się z leżakowania w ciągu dnia. Tę pozycję wyprawki dla przedszkolaka powinniśmy więc dopasować do wymagań danej placówki i wieku dziecka.

Producenci artykułów dziecięcych oferują aktualnie bardzo dużą liczbę wzorów. Wyprawka dla przedszkolaka to często dobra okazja, aby sprawić dziecku przyjemność i ułatwić mu pierwsze, często trudne dni w przedszkolu. Wyprawka do przedszkola dla dziewczynki może więc zawierać elementy ozdobione motywem jednorożców, kotków czy innych zwierzątek. Dużą popularnością cieszą się również akcesoria z postaciami z ulubionych dziecięcych bajek.

Wyprawka plastyczna do przedszkola

Osobną kategorią wyprawki dla dziecka do przedszkola są artykuły plastyczne. W tym przypadku spore znaczenie ma to, czy jest to wyprawka do przedszkola publicznego, czy prywatnego. W przypadku placówek publicznych obowiązek dostarczenia odpowiednich artykułów plastycznych spoczywa często na rodzicach. W przedszkolach prywatnych artykuły plastyczne dostarcza zwykle placówka w ramach miesięcznej opłaty. To, jakie artykuły plastyczne będzie potrzebował przedszkolak, zależy też od wieku dziecka. Nieco inaczej będzie wyglądała wyprawka 3-latka do przedszkola niż na przykład wyprawka do przedszkolnej zerówki dla 6-latka. Tu również kluczowe są wymagania konkretnej placówki. Artykuły plastyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym to najczęściej:

  • blok rysunkowy biały oraz blok z papierem kolorowym,
  • zaokrąglone, bezpieczne nożyczki dla dziecka i klej do papieru,
  • farby, najczęściej akwarele i farby plakatowe oraz pędzelki,
  • kredki ołówkowe i świecowe,
  • zamykana teczka formatu A4 na prace dziecka,
  • inne artykuły plastyczne jak bibuła, plastelina, flamastry, szary papier itp.

Praktycznie wszystko, co jest potrzebne w wyprawce plastycznej dla przedszkolaka, znajdziecie na stronie https://maxibiuro.pl/.

fot. JenkoAtaman

Wyprawka do przedszkola – jak podpisać rzeczy dziecka?

Kompletując wyprawkę do przedszkola, warto również pamiętać o podpisaniu poszczególnych jej elementów. Wychowawca mający pod opieką kilkanaście czy nawet ponad 20 dzieci nie zawsze jest w stanie zapamiętać, do kogo należy konkretna szczoteczka do zębów lub kapcie. Może się też zdarzyć, że dzieci z tej samej grupy będą miały identyczne worki na obuwie czy buty i łatwo im się będzie pomylić. Poszczególne elementy wyprawki dla przedszkolaka warto więc podpisać specjalnym niezmywalnym markerem. Piszemy albo inicjały dziecka, albo imię i pierwszą literę nazwiska. Dzięki temu elementy wyprawki będzie mógł rozpoznać również personel przedszkola.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę