Teraz Czytasz
Bezstresowa podróż z dzieckiem? Sprawdź nasze porady

Bezstresowa podróż z dzieckiem? Sprawdź nasze porady

Wyjazdy z dzieckiem bywają stresujące, zwłaszcza jeśli maluch ciężko znosi podróż i jest marudny. Wcale nie oznacza to jednak, że powinniście zostać całą rodziną w domu do czasu, kiedy maluch podrośnie. Wyjazdy z dzieckiem da się zorganizować w taki sposób, aby były miłym doświadczeniem. Jak to zrobić? Oto 4 przydatne wskazówki.

Mądrze wybierz środek transportu

Lecisz z dzieckiem za granicę samolotem? Najpierw musicie dotrzeć na lotnisko. Rozsądnie podejdź do wyboru odpowiedniego środku transportu. Jeśli nie będzie on komfortowy dla malucha, stanie się on marudny już na początku podróży i może ciężko znieść lot.

Najwygodniejszy sposób na dotarcie na lotnisko to dojazd własnym samochodem. Dziecko czuje się w nim bezpiecznie, często nawet przesypiając całą drogę, a jego rodzice mogą w wygodny sposób zabrać ze sobą nawet dużą ilość bagażu. Wybierając dojazd samochodem, pamiętaj jednak o opłaceniu miejsca parkingowego. Przy dużych portach lotniczych jak lotnisko Eindhoven wybór jest naprawdę spory i wcale nie ogranicza się do parkingu obsługiwanego przez port lotniczy.

Na lotnisko możesz dotrzeć również komunikacją miejską, taksówką, albo z pomocą znajomego kierowcy. Podróżując z dzieckiem, wspomniane rozwiązania nie zawsze są jednak wygodne, a często także generują dodatkowe koszty. W przypadku samodzielnego dojazdu jedyny koszt to ten związany z paliwem i parkingiem. Wybierając parking komercyjny poza terenem lotniska, możesz sporo zaoszczędzić. Oferty takich parkingów znajdziesz i porównasz na stronie Parkos.

Pakuj bagaż, korzystając z listy

Osoba dorosła jest w stanie poradzić sobie, mając do dyspozycji jedynie najpotrzebniejsze rzeczy jak komplet bielizny, szczoteczkę do zębów i portfel. Dzieci potrzebują jednak większej ilości bagażu. Przed pakowaniem zaleca się spisać listę wszystkiego, co niezbędne, najlepiej z podziałem na różne kategorie jak ubrania, przybory higieniczne i dodatkowe akcesoria.

Podczas pakowania zaznaczaj na liście, które rzeczy są już przygotowane do wyjazdu. Jeśli niektórych z nich będziesz potrzebować przed wyjściem, spisz je osobno, żeby w dzień wyjazdu móc skontrolować, czy nic nie zostało pominięte. Jeśli starannie przygotujesz listę bagażu, po odhaczeniu wszystkich punktów możesz spać spokojnie.

2.png

Nie zapomnij o przekąskach i napojach

Zwłaszcza małe dzieci mają swoje preferencje i potrzeby żywieniowe, przez co trudno kupić im coś do jedzenia na stacji benzynowej czy w lotniskowym bistro. Natomiast głód jest jednym z najczęstszych powodów, przez które dzieci bywają marudne. Żeby uniknąć tego podczas podróży, koniecznie zapakuj przekąski i napoje.

Przemyśl, jakie przekąski zabierzesz ze sobą na wyjazd pod kątem tego, czy można je sprytnie zapakować i czy dziecko jest w stanie zjeść je bez sztućców i bez ubrudzenia się. Postaraj się spakować jedzenie w taki sposób, by mieć do niego łatwy dostęp.

Koniecznie zabierz apteczkę

Dorośli ludzie chorują znacznie rzadziej niż dzieci, u których układ odpornościowy wciąż się kształtuje. Nie sposób przewidzieć, kiedy dziecko złapie infekcję i jak się ona rozwinie. Jeżeli zdarzy się to podczas wyjazdu, choroba może utrudnić korzystanie z czasu poza domem, zwłaszcza jeśli zmusi Cię ona do poszukiwania odpowiedników polskich leków w zagranicznych aptekach.

Żeby uniknąć stresu przy słabym samopoczuciu dziecka, koniecznie zabierz ze sobą wszystkie niezbędne środki. Wśród nich wymienia się przede wszystkim:

  • leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe;
  • środki przeciwalergiczne;
  • tabletki lub spray na ból gardła;
  • środki na ból brzucha i zatwardzenia;
  • opatrunki i plastry;
  • spray udrażniający nos.

Apteczkę uzupełnij również o środki odstraszające owady i łagodzące ich ukąszenia, a także krem z filtrem przeciwsłonecznym.

 

Wpis sponsorowany.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę