Teraz Czytasz
5 kroków do pięknych zregenerowanych włosów

5 kroków do pięknych zregenerowanych włosów

Jesień zagląda do okien, a włosy przypominają matowe, doświadczone słońcem liście, które opadają z drzew? To znak, że należy rozpocząć kompleksową, interwencyjną regenerację!

Morska woda, duża dawka słońca, chłodzący wiatr – to przepis na udany urlop, ale zdarza się, że jednocześnie przepis na zniszczone włosy. Większość czynników, za które tak bardzo kochamy wakacyjne miesiące, wpływa niekorzystnie na kondycję włosów przesuszając je i osłabiając. Jest jednak przepis na przywrócenie włosom piękna i blasku!

Składniki:

Zdolny fryzjer (albo dwóch)

Szczypta cierpliwości do odpowiedniego oczyszczania

Butelka właściwie dobranego szamponu

Kilka łyżeczek odżywki/maski do włosów

Chłodny nawiew i jonizacja

2 lub 3 krople odżywki bez spłukiwania

Przygotowanie:

Krok 1 – podcięcie

Jeżeli gorące przyczyniły się do powstania rozdwojeń na końcówkach włosów, to niestety jest tylko jedno wyjście z sytuacji – podcięcie. Rozdwojonych włosów nie można już scalić, nie ma sposobu by je naprawić, należy więc się ich pozbyć. Jeśli pozostawimy włosy w tak złym stanie, rozdwojenia będą postępować, ku nasadzie i za jakiś czas konieczne będzie obcięcie dodatkowych centymetrów. Małe rendez-vous z fryzjerskimi nożyczkami w zaufanym salonie przyczyni się do odświeżenia fryzury, przywróci jej kształt i lekkość, a także zapobiegnie dalszym zniszczeniom.

Krok 2 – oczyszczenie

Słona i chlorowana woda, piasek oraz prażące słońce potrafią nie tylko zniszczyć włosy na długości, ale także przesuszyć i podrażnić skórę głowy. Należy zatem koniecznie odpowiednio ją oczyszczać, łagodząc jednocześnie wszystkie objawy uwrażliwienia. W tym celu warto zrezygnować z szamponów o silnym działaniu (jak np. szampony przeciwłupieżowe), a sięgnąć po coś delikatniejszego, hipoalergicznego. Tego typu kosmetykiem jest np. bezzapachowy eliksir myjący od WS Academy Wierzbicki i Schmidt, który pozbawiony parabenów i SLSów, dzięki specjalnie dobranym składnikom aktywnym i stabilizującym ukoi, a przy tym nawilży podrażnioną głowę.

Krok 3 – regeneracja

Kiedy końcówki są już zadbane i nie zmagamy się z podrażnioną skórą, pora zatroszczyć się o włosy na całej długości. Do jesiennej regeneracji można przystąpić z pełną mocą – mocą skoncentrowanych odżywek. Takie odżywki, które możemy nakładać na włosy jak maski, na dłużej – 20 do 30 minut zapewnią włosom prawdziwe odżywienie. Będzie ono jeszcze silniejsze, jeśli włosy na czas aplikacji wsadzimy pod foliowy czepek czy ręcznik, który utrzyma temperaturę i pozwoli na łatwiejsze wnikanie we włos składników aktywnych. Istotnym jest także dobranie odpowiedniej maski do własnych włosów, w zależności ich kondycji. WS Academy Wierzbicki & Schmidt oferuje trzy różne esencje odżywcze, a każda odpowiada innym potrzebom: nawilżająco-wzmacniająca Czarna Orchidea, odżywczo-regenerująca Paczula Wonna oraz odżywka, której nutę zapachową można tworzyć samodzielnie dodając do niej własne perfumy – esencja bezzapachowa.

Krok 4 – suszenie i stylizacja

Jesienne chłody sprzyjają częstszemu sięganiu po suszarkę, co w zestawieniu z przesuszonymi już i zmęczonymi latem włosami skończyć się może małą katastrofą. Warto pamiętać, że gorący nawiew i częsta stylizacja przy pomocy prostownicy czy lokówki dodatkowo niszczą włosy. Do suszenia warto używać letniego lub chłodnego nawiewu, najlepiej komplecie z jonizacją, a delikatne kosmyki chronić kosmetykami o właściwościach termoochronnych, jak np., odżywki 20 w 1 z linii WS Academy.

Krok 5 – wykończenie

Jeżeli włosy są mocno przesuszone, to nawet po głęboko regenerującej masce i odpowiedniej stylizacji mogą potrzebować dodatkowej dawki odżywienia i zabezpieczenia na co dzień. Jeżeli kosmyki puszczą się niesfornie, można sięgnąć po odżywkę bez spłukiwania, która natychmiast je ujarzmi, wygładzi, a także nawilży dodając pięknego blasku. Takim kompleksowym produktem do zadań specjalnych są odżywki 20 w 1 – Wiosenna Aura i Poranna Rosa, które szybko i skutecznie zadbają o odpowiedni wygląd i kondycję włosów.

Efekt:

Piękna i zdrowa fryzura, jak z obrazka!

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę