Teraz Czytasz
Zaburzenia nastroju i życiowe problemy – konsultacje psychologiczne

Zaburzenia nastroju i życiowe problemy – konsultacje psychologiczne

Problemy dopaść mogą każdego z nas. Od wielu lat te natury psychologicznej nie są już deprecjonowane i prześmiewane, a nasze społeczeństwo poczyniło wiele kroków we właściwą stronę.

Zarówno same mówienie o tego typu problemach, jak również korzystanie z pomocy w pewien sposób zostało odczarowane i coraz więcej osób mówi o tym śmiało. Wszelakie zaburzenia nastroju są bowiem częścią naszego życia i w różnym nasileniu towarzyszą praktycznie każdemu człowiekowi na różnych jego etapach.

Zaburzenia nastroju – mogą zwiastować poważne zaburzenia

Zmiany nastroju mogą być zwiastunem dużo poważniejszych zaburzeń psychicznych, które przed nami. Warto się obserwować, ale również słuchać w tej kwestii naszych bliskich, którzy często są w stanie znacznie więcej wychwycić. My wobec siebie nie mamy szansy być tak obiektywni i zwykle nie posiadamy aż tak głębokiego wglądu w pewne zachowania, które mogą zwiastować na przykład nawarstwiające się frustracje, zachowania ucieczkowe i wiele innych zachowań, którym należy się bacznie przyglądać.

Gdy problemy w życiu się nawarstwiają – skorzystaj z pomocy

Pierwszą instancją, do której powinniśmy zgłosić się, gdy widzimy, że nasze życiowe problemy się nawarstwiają i coraz bardziej nie radzimy sobie z ich rozwiązywaniem jest rzecz jasna psycholog. Jeżeli psycholog, do którego się wybierzemy będzie bardzo dobry i profesjonalny, to na pewno nie tylko będzie nam w stanie pomóc chociażby poprzez dobraną do naszego problemu terapię, ale również wskaże nam inne drogi rozwiązania problemu. Być może konieczna okaże się wizyta u psychiatry w celu medycznych konsultacji. Bardzo często jednak zostanie zaproponowana nam terapia psychologiczna, której działanie jest bardzo szerokie i jest ona w stanie pomóc nam na wiele dolegliwości natury psychicznej, o ile oczywiście jest należycie i sumiennie prowadzona.

Psycholog, terapeuta czy psychiatra? Co wybrać?

W Polsce szczególnie mały nacisk kładzie się na różnicowanie tych profesji. Psychiatra jest lekarzem, który będzie mógł nam przepisać odpowiednie leki i postawić medyczne diagnozy. Leków nie otrzymamy w przypadku wizyty u psychoterapeuty, chyba że ten posiada dodatkowo wykształcenie medyczne. Psycholog stanowi solidne wsparcie w wielu problemach, a dodatkowo prowadzi terapię psychologiczną, jak również może być terapeutą, o ile posiada odpowiednie do tego kwalifikacje. Najważniejsze jednak, to nie wstydzić się poszukiwania pomocy i nie pozwolić na to, by kwestie naszego nastroju, emocji i psychiki w jakikolwiek sposób w naszym życiu stały się tematem tabu.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę