Teraz Czytasz
Zabiegi na twarz: oczyszczenie twarzy, nawilżanie, niwelowanie przebarwień

Zabiegi na twarz: oczyszczenie twarzy, nawilżanie, niwelowanie przebarwień

Zabiegi, jakim na co dzień poddajemy skórę twarzy mają bardzo duże znaczenie dla jej kondycji i wyglądu. To, jak dzisiaj dbamy o swoją twarz, ma wpływ na jej zdrowie za kilka (a nawet kilkanaście) lat.

Dlatego w miarę możliwości warto regularnie wykonywać zabiegi na twarz, w tym zabiegi takie jak:

Szczególnie istotne z perspektywy zachowania młodego, zdrowego i pięknego wyglądu cery przez długi czas są zabiegi na twarz po 30. Wraz z wiekiem zdolność do odtwarzania włókien kolagenowych maleje, a nawet zanika. W momencie, w którym zaczyna się proces zanikania kolagenu pojawiają się zmarszczki , wiotkość i ogólne osłabienie skóry. Zabiegi na twarz po 30. stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu, co w sposób bezpośredni przekłada się na poprawę kondycji skóry i jej młody wygląd.

Gdzie wykonać zabiegi na twarz?

Zabiegi na twarz możemy wykonywać w zaciszu własnej łazienki lub korzystając z profesjonalnego wsparcia wykwalifikowanego kosmetologa. O ile prawidłowa pielęgnacja cery w domu ma bardzo duże znaczenie dla kondycji skóry twarzy, o tyle z profesjonalnych zabiegów na twarz warto korzystać w zaufanych gabinetach kosmetycznych. Tego typu zabiegi odznaczają się znacznie większą efektywnością niż procedury realizowane w domu. Wynika to przede wszystkim z wykorzystywanych podczas zabiegu preparatów i urządzeń kosmetycznych, a także wiedzy i kompetencji kosmetologów. Dzięki prawidłowej ocenie rodzaju cery i adekwatnemu doborowi typu zabiegu do potrzeb konkretnego rodzaju skóry jesteśmy w stanie uzyskać doskonałe efekty, jednocześnie ograniczając ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych zabiegu do absolutnego minimum.

Instytut Zdrowia i Urody Yasumi oferuje szeroki wachlarz zabiegów dedykowanych specyficznym potrzebom skóry twarzy i dekoltu. Naszym Klientkom i Klientom w sposób szczególny polecamy zabiegi oczyszczające i nawilżające, z których warto korzystać przede wszystkim w sezonie zimowym. Powszechnie przyjęło się uważać, że to sezon letni i słońce mają niekorzystny wpływ na kondycję naszej cery. Tymczasem wpływ zimy i mrozu jest równie destruktywny. Dlatego w tym czasie również należy pomyśleć o odpowiedniej pielęgnacji twarzy. Jednocześnie zima to doskonały czas na bezpieczne wykonywanie zabiegów laserowych, których celem jest niwelowanie przebarwień lub wypłycanie zmarszczek.

Zabiegi na twarz: Nawilżenie twarzy dla Niej i dla Niego

Na wstępie warto zauważyć, iż zabiegi na twarz to oferta zabiegów kierowanych zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn. Cera mężczyzn jest równie podatna na utratę wilgoci jak skóra kobiet, dlatego niezależnie od płci warto zadbać o odpowiednie nawilżenie twarzy. Głównym celem nawilżania skóry jest dbałość o jej naturalną barierę ochronną, która z jednej strony zatrzymuje wilgoć na powierzchni skóry, z drugiej nie dopuszcza do jej przesuszenia. W zdecydowanej większości profesjonalne zabiegi nawilżające jednocześnie nawilżają i nawadniają skórę. Nawadnianie skóry wiąże się z uzupełnieniem wilgoci w głębokich jej partiach.

Starając się jak najlepiej odpowiadać na specyficzne potrzeby kobiet i mężczyzn Instytut Zdrowia i Urody Yasumi oferuje zabiegi nawilżające, odżywiające i regenerujące, których celem jest kompleksowa pielęgnacja cery. Zabiegi dedykujemy dla każdego rodzaju skóry, w tym dla skóry suchej i odwodnionej.

Oczyszczenie twarzy: Zabiegi dla każdego rodzaju skóry

Skóra twarzy wymaga regularnego oczyszczania, najlepiej dwa razy dziennie. Jeśli zaniedbamy ten proces pojawienie się niedoskonałości jest kwestią czasu. Obok domowego oczyszczania twarzy warto również korzystać z zabiegów gabinetowych. Zabiegi tego typu pozwalają na dogłębne oczyszczenie skóry, a zarazem bezpieczne usunięcie martwego naskórka i nadmiaru sebum, które zatyka pory i sprzyja tworzeniu się wyprysków i zaskórników.

Klientkom i Klientom poszukujących skutecznych sposobów na oczyszczenie skóry twarzy polecamy peelingi, w tym oksybrazję (peeling tlenowo-wodny), kwasy oraz manualne oczyszczanie skóry. Rodzaj zabiegu w Instytucie Zdrowia i Urody Yasumi każdorazowo dobieramy do typu skóry oraz jej indywidualnych potrzeb.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę