Teraz Czytasz
Wszywka alkoholowa Esperal

Wszywka alkoholowa Esperal

Wszywka alkoholowa Esperal to skuteczne rozwiązanie dla osób uzależnionych od alkoholizmu. Wszycie wszywki alkoholowej to poważny krok w stronę wyjścia z uzależnienia.

Jak podają statystyki, od alkoholu uzależnia się coraz większa liczba społeczeństwa. Alkoholizm nie oszczędza nikogo, uzależniają się wszyscy, bez względu na płeć, wiek czy status społeczny. Wychodzenie z nałogu alkoholowego trwa najczęściej latami i jest trudnym procesem, wymagającym wiele determinacji oraz samozaparcia ze strony osoby uzależnionej.

Alkoholizm to choroba, która dotyka nie tylko samego uzależnionego, ale również jego rodzinę i najbliższe środowisko. Pomijając oczywiste zaniedbania swoich obowiązków domowych oraz odcięcie się emocjonalne od rodziny, alkoholik nierzadko wpada w konflikt z prawem (kradzieże czy rozboje, związane z przymusem zdobycia alkoholu). Zdarza się również, że osoba uzależniona zadłuża się w parabankach oraz wynosi z domu drogocenne rzeczy, w celu pozyskania środków na kolejną porcję alkoholu.

Jedną z metod, które są bardzo pomocne w leczeniu nałogu, okazuje się być wszycie wszywki alkoholowej, zwanej Esperalem lub Disulfiramem. I choć ta metoda stosowana jest już od kilkudziesięciu lat, to w dalszym ciągu jest ona stosowana ze względu na swoją skuteczność.

Jak działa wszywka alkoholowa Esperal (Disulfiram)?

Substancja czynna zawarta w tabletkach, które wszywa się alkoholikowi to Disulfiram (dawna nazwa Esperal). Disulfiram zaburza metabolizm organizmu związany z wydalaniem alkoholu z organizmu człowieka, w związku z czym po wypiciu alkoholu przez osobę zaszytą, poziom aldehydu octowego (pierwszy 'produkt’ metaboliczny w metabolizmie alkoholi) znacząco wzrasta. Skutkuje to pojawieniem się u osoby uzależnionej nieprzyjemnych w odczuciu skutków wypicia alkoholu już po kilku minutach od napicia się. Dzięki takiemu działaniu, chory zastanawia się nad ponownym sięgnięciem po alkohol, mając na względzie wszystkie skutki uboczne. Sprawia to, że alkoholik jest w stanie przez długi czas pozostać w stanie trzeźwości.

Skutki spożywania alkoholu z zaimplantowanym Esperalem

Pierwsze objawy po spożyciu nawet nieznacznej ilości alkoholu etylowego pojawiają się już po kilku minutach. Należą do nich objawy przypominające zatrucie alkoholowe i są między innymi bóle i zawroty głowy, wymioty, kołatanie serca, duszności, nadmierne pocenie się, skoki ciśnienia, zaczerwienienie twarzy, stany lękowe.

Objawy te potrafią utrzymywać się nawet do dziesięciu godzin, powodując wstręt osoby zaszytej do alkoholu.

Wszywka alkoholowa Esperal – jak wygląda zabieg zaszycia?

Wszycie wszywki alkoholowej Esperal to zabieg, który przeprowadza się w ciągu około 30 minut z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego. Tabletki z Disulfiramem umieszczane są pod skórą pacjenta w okolicy łopatki lub na pośladku, po czym zakładane są szwy.

Oczywiście, zabieg poprzedza wywiad lekarski, aby wykluczyć możliwe przeciwwskazania do wykonania wszycia wszywki. Po wyrażeniu przez pacjenta pisemnej zgody, chirurg rozpoczyna zabieg.

Disulfiram działa w organizmie pacjenta od 8 do nawet 12 miesięcy.

Czy zaszycie Esperalu będzie rozwiązaniem problemu alkoholowego?

Choć Disulfiram wykazuje niezwykle wysoką skuteczność działania, nie jest on lekiem na alkoholizm. Jest to jedna z metod pomocniczych w walce z nałogiem, która w połączeniu w pełnym leczeniem daje zadowalające efekty i pozwala na pożegnanie nałogu alkoholowego.

Chcąc rozpocząć walkę z nałogiem, najlepiej jest rozpocząć od detoksu alkoholowego, a następnie udać się na wszycie Esperalu. By mieć pewność, że zabieg jest w pełni bezpieczny, należy wybrać profesjonalną placówkę zajmującą się tego typu zabiegami. Takim miejscem jest nasz gabinet https://esperalwroclaw.com/.

Czy chory jest w stanie samodzielnie usunąć wszywkę z organizmu?

Obecnie tabletki z substancją czynną umieszczane są nieco głębiej w ciele pacjenta, dzięki czemu nie ma on możliwości samodzielnego ich usunięcia. W przeszłości, niestety takie incydenty miały miejsce, co skutkowało między innymi zakażeniem rany.

W przypadku, kiedy ze względów zdrowotnych konieczne będzie wcześniejsze usunięcie tabletek z organizmu, należy udać się do chirurga, by bezpiecznie wyjął je z ciała pacjenta.

Wszywka alkoholowa – przeciwwskazania i reakcje z lekami

Wszywka alkoholowa zawiera lek – substancję czynną Disulfiram. Mimo wykazywania wysokiej skuteczności, zdarza się, że niektóre osoby nie mogą podjąć się umieszczenia go w ciele. Dzieje się tak gdy:

  • mamy uczulenie na Disulfiram lub inny składnik tabletek,
  • przeszliśmy udary oraz zawały, mamy problemy z krążeniem oraz nadciśnieniem,
  • stwierdzono u nas zaburzenia psychiczne, takie jak psychozy lub depresja,
  • w dzień wszycia wszywki przyszliśmy do gabinetu będąc „pod wpływem”.

Dodatkowo, osoby cierpiące na cukrzycę, choroby serca i układu oddechowego oraz padaczkę muszą szczególnie pilnować abstynencji w trakcie zaszycia Esperalem. Uaktywnienie się wszywki w tych przypadkach może zaostrzyć objawy chorób i doprowadzić do zagrożenia życia.

Wszywka alkoholowa Esperal – czy warto zdecydować się na zabieg zaszycia?

Wśród lekarzy oraz terapeutów dochodzi do podziału opinii, w kwestii skuteczności i konieczności wszycia wszywki. Jednak większość osób uzależnionych decyduje się na wszywkę, choćby ze względu na brak wystarczającej ilości silnej woli, by przestać pić samodzielnie. Disulfiram działa w ciele alkoholika 8-12 miesięcy, więc jest to wystarczająco długi czas, by nauczyć się życia w abstynencji i powrotu do dobrych nawyków.

Również psychoterapia w trakcie działania wszywki będzie bardzo pomocna. Specjaliści pomogą w zrozumieniu czym jest nałóg alkoholowy, jak z nim walczyć oraz jak pozostać w abstynencji nawet po okresie 12 miesięcy od zaszycia się.

Dodatkowym aspektem w trakcie działania Disulfiramu jest możliwość odbudowania zdrowych relacji z rodziną, poprawa stanu fizycznego swojego ciała oraz powrót do stabilizacji finansowej.

Wszycie wszywki alkoholowej niesie ze sobą wiele pozytywnych stron, dlatego mimo niepochlebnych opinii części lekarzy na jej temat, naprawdę warto podjąć się zabiegowi.

Kto może się zdecydować na zabieg wszycia Esperalu?

Wszycie wszywki alkoholowej to poważny krok w stronę wyjścia z uzależnienia od alkoholu.

Zabiegowi może poddać się osoba, która ukończyła pełnoletność oraz wyraziła pisemną zgodę na wszycie wszywki. Zabieg poprzedza szczegółowa kontrola lekarska, podczas której sprawdzamy jest stan zdrowia fizycznego i psychicznego pacjenta. Lekarz po wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań, informuje pacjenta o wszystkich skutkach ubocznych spożycia alkoholu podczas działania Disulfiramu. Pacjent musi z pełną świadomością oraz odpowiedzialnością za swoje zdrowie i samopoczucie podjąć decyzję o „zaszyciu się”.

Zdarza się, że podczas bardzo długiego ciągu alkoholowego konieczne będzie przeprowadzenie odtrucia alkoholowego, które poprzedzać będzie wszycie Esperalu. Pozwoli to na oczyszczenie organizmu z nagromadzonych toksyn oraz na uzyskanie lepszych efektów podczas działania wszywki alkoholowej.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę