Teraz Czytasz
Sposoby na pierwsze zmarszczki – pielęgnacja skóry po 30. roku życia

Sposoby na pierwsze zmarszczki – pielęgnacja skóry po 30. roku życia

Pierwsze oznaki starzenia – np. w postaci drobnych zmarszczek w kącikach oczu – mogą być widoczne już po 30. roku życia. W pewnym stopniu można próbować hamować ich rozwój poprzez odpowiednią pielęgnację cery, ale większą skutecznością w tym zakresie cechują się zabiegi medycyny estetycznej. W klinice ESTELL w Warszawie pierwsze zmarszczki niwelujemy poprzez zabiegi Geneo oraz Morpheus.

Z tekstu dowiesz się:

  • na czym polega zabieg Geneo,
  • w jaki sposób na cerę wpływa zabieg Morpheus.

Starzenie organizmu to proces, którego nie można zatrzymać – jest on w pełni naturalny i uwarunkowany biologicznie. Pierwsze oznaki starzenia mogą być widoczne już u osób po ukończeniu 30. roku życia i najczęściej dotyczą skóry – wpływają na to m.in. zachodzące wraz z wiekiem zmiany hormonalne, dieta uboga w niezbędne witaminy i minerały czy ekspozycja skóry na pewne czynniki zewnętrzne, takie jak dym papierosowy czy promieniowanie słoneczne.

Oznaką starzenia skóry może być jej przesuszenie, pojawienie się przebarwień, utrata jędrności i elastyczności, a przede wszystkim – zmarszczki. Oczywiście nie są to od razu głębokie bruzdy dodające skórze wielu lat, ale drobne zmarszczki na twarzy, przede wszystkim wokół ust oraz oczu. Ich rozwój związany jest nie tylko z procesami starzenia, ale także mimiką twarzy – mówienie, jedzenie, śmianie się, a także ruchy gałek ocznych czy mruganie powiekami sprawiają, że skóra ciągle kurczy się i rozkurcza, a praca mięśni tych obszarów powoduje tworzenie się zmarszczek.

Wiele osób próbuje niwelować pierwsze zmarszczki poprzez odpowiednią codzienną pielęgnację. Z pewnością stosowanie odpowiednich kosmetyków nawilżających, regenerujących i ujędrniających, a także przestrzeganie zasad zdrowej diety, picie odpowiedniej ilości wody oraz ochrona skóry przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi może w pewnym stopniu zahamować procesy starzenia. Wszystkie te działania warto jednak uzupełnić o profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej.

Co na zmarszczki pod oczami? Zabieg Geneo!

Zmarszczki pod oczami, wokół ust i w innych obrębach twarzy pomoże zniwelować zabieg Geneo. Jest to przełomowa pielęgnacja skóry 3 w 1, która pozwalat na jednoczesne złuszczenie zewnętrznych warstw naskórka, naturalnie dotlenienie skóry od wewnątrz oraz dogłębne wchłonięcie składników rewitalizujących skórę. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu tzw. efektu Bohra, w ramach którego do obszaru zabiegowego wysyłany jest tlen. Co ważne, zabieg Geneo jest przeznaczony dla każdego typu skóry, a od razu po jego zakończeniu można wrócić do codziennych aktywności.

Zabieg Geneo – w zależności od zastosowanych preparatów – występuje w dwóch opcjach. W przypadku pierwszych zmarszczek zaleca się opcję NeoRevive, która pozwala na ich redukcję, ujędrnienie skóry, poprawę jej odżywienia oraz gęstości.

Pierwsze zmarszczki? Pomoże zabieg Morpheus!

Kompleksowe odmłodzenie, odświeżenie i regenerację skóry umożliwia również radiofrekwencja mikroigłowa Morpheus. Polega ona na wykonywaniu w określonych partiach skóry mikronakłuć na głębokości od 0,5 do 4 mm. Już sam proces nakłucia stymuluje naturalne procesy naprawcze organizmu, ale dodatkowo izolowane igły wykorzystywane podczas zabiegu emitują fale radiowe, dzięki czemu skróceniu ulegają włókna kolagenu i elastyny, co poprawia napięcie oraz gęstość skóry.

Pierwsze efekty widoczne są już po jednym zabiegu, ale dla jak najlepszych rezultatów zaleca się wykonać ich serię – najlepiej cztery w odstępie trzech tygodni. Pozwala to na redukcję drobnych zmarszczek w kącikach oczu, poprawę napięcia skóry twarzy, wyrównanie kolorytu skóry oraz jej widoczne ujędrnienie.

Pierwsze zmarszczki można skutecznie redukować – warto zgłosić się do kliniki ESTELL, gdzie specjaliści pomogą dobrać zabieg idealnie dopasowany do potrzeb.

 

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę