Teraz Czytasz
Słona woda i słońce niszczą włosy. Dowiedz się, jak je wzmocnić

Słona woda i słońce niszczą włosy. Dowiedz się, jak je wzmocnić

Gorące lato i wakacje nad morzem pozwalają odpocząć i „naładować akumulatory”, ale nie są korzystne dla włosów. Słońce i słona woda niszczą kosmyki – w efekcie po wakacyjnym urlopie włosy wymagają gruntownej regeneracji. Dowiedz się, jak wzmocnić włosy, by odzyskały dobrą kondycję po lecie.

Włosy narażone są na negatywne działanie czynników atmosferycznych, które pogarszają ich wygląd. Niekorzystne są nie tylko niskie temperatury, ale również  upały czy słona woda. Ciężko zrezygnować z kąpieli podczas wakacyjnego wyjazdu nad morze, warto jednak wiedzieć, że nieprawidłowa pielęgnacja może być jedną z przyczyn wypadania włosów. Na szczęście można podjąć działania, które przywrócą kosmykom dobrą formę.

Działanie promieni słonecznych na włosy

Wbrew pozorom słońce jest tak samo szkodliwe dla włosów jak mróz. Wysoka temperatura sprawia, że łuski włosowe otwierają się i z włosów „ucieka” wilgoć. W efekcie kosmyki szybko stają się przesuszone i zaczynają przypominać siano. Łamią się i mają tendencję do wypadania.

Wpływ słonej wody na włosy

Wiele osób praktykuje kąpiele w wodzie morskiej ponieważ – jak pokazuje doświadczenie – włosy proste jak drut stają się delikatnie falowane, a włosy kręcone – nabierają jeszcze większego i wyrazistego skrętu. Z kąpielą w wodzie słonej nie należy jednak przesadzać – nawet kosztem ładnych fal na głowie. Sól zawarta w wodzie morskiej działa silnie wysuszająco, czego skutkiem są zniszczone i suche włosy. Dotyczy to także kąpieli w mało zasolonym Bałtyku.

Jak nie zniszczyć włosów latem?

Chcąc mieć pewność, że włosy nie stracą blasku i ładnego wyglądu po kilku tygodniach ekspozycji na słońce czy kąpieli w wodzie morskiej, warto pamiętać o kilku istotnych zasadach.

Po wyjściu z morza przepłucz włosy „zwykłą” wodą

Dzięki temu pozbędziesz się z kosmyków soli działającej wysuszająco. Warto mieć pod ręką butelkę z wodą, by po każdym zanurzeniu i wyjściu z wody przepłukać czuprynę.

Zadbaj o odpowiednie nawilżenie

Do codziennej pielęgnacji włącz kosmetyki, które działają nawilżająco. Zawarte w nich aktywne substancje doskonale poradzą sobie z suchymi kosmykami, zapewniając nie tylko odpowiedni poziom nawilżenia, ale również przeciwdziałając utracie wilgoci.

Sięgnij po suplementy

Suche i zniszczone włosy mają tendencję do wypadania. By temu zapobiec, warto rozpocząć suplementację na przykład preparatami zawierającymi biotynę (polecamy produkty Vitapil) Jest to witamina, która wykazuje korzystny wpływ na włosy – szczególnie na proces ich wzrastania.

Wypróbuj domowe maseczki i płukanki

Jeśli chcesz wzmocnić włosy, skorzystaj ze sprawdzonych przepisów na domowe maseczki i płukanki. Bazujące na składniach pochodzenia naturalnego (najczęściej roślinnego), przynoszą znaczną poprawę. Przeciwdziałają suchości i wypadaniu kosmyków. Sprawiają, że włosy nabierają blasku i odzyskują zdrowy wygląd. Stają się gładkie i jedwabiste w dotyku.

 

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę