Teraz Czytasz
Przezroczyste nakładki na zęby, czyli jak pozbyć się kompleksów

Przezroczyste nakładki na zęby, czyli jak pozbyć się kompleksów

Krzywe zęby to jeden z najczęstszych kompleksów, który dodatkowo bywa przykry przez fakt, że własny uśmiech trudno jest ukryć. Tylko jak poradzić sobie z wadą zgryzu? Tradycyjne aparaty ortodontyczne mają swoje minusy, w tym między innymi utrudnione szczotkowanie zębów czy różnie oceniane kwestie wizualne. Przezroczyste nakładki wyglądają zupełnie inaczej i pozostają praktycznie niewidoczne na zębach. Czym jest tak zwany clear aligner i jak się go używa?

Czym jest nakładka prostująca zęby?

Clear aligner, nazywany także nakładkami prostującymi, to nowoczesny aparat korygujący wady zgryzu. Jego dokładny kształt zawsze projektowany jest indywidualnie na podstawie skanu 3D i planu leczenia, dzięki czemu pasuje idealnie do zębów konkretnego pacjenta. Co najważniejsze pod kątem estetycznym – nakładki po założeniu na zęby pozostają ledwie widoczne. Trzeba się naprawdę dobrze przyjrzeć, żeby je dostrzec.

Choć w nakładkach prostujących powinno się spędzać zdecydowaną większość doby dla szybkich efektów leczenia, w każdej chwili można je zdjąć. To duże ułatwienie choćby pod kątem ich higieny albo wygodnego spożywania posiłków, którymi można cieszyć się po zdjęciu nakładek. Clear aligner ściąga się także na czas mycia zębów, dzięki czemu higiena jamy ustnej nie jest utrudniona i nie wymaga używania żadnych specjalnie projektowanych szczoteczek, jak ma to miejsce w przypadku stałych aparatów ortodontycznych.

Gdzie można rozpocząć leczenie wady zgryzu z przezroczystą nakładką? W swojej ofercie ma je ortodonta w Warszawie i lekarze przyjmujący w innych większych miastach Polski.

Piękny uśmiech bez stałego aparatu

Kompleksy związane z wadami zgryzu potrafią być naprawdę uciążliwe, tym bardziej że nie jest to coś, co da się zmienić samodzielnie. Krzywe zęby to duży problem estetyczny, który wymaga leczenia prowadzonego przez lekarza specjalistę. Co więcej, leczenie, szczególnie przy poważnych wadach, może trwać całe miesiące, a nawet lata.

Wybór tradycyjnego aparatu na zęby nie jest całkowitym rozwiązaniem problemu z niechęcią do pokazywania własnego uśmiechu. Z jednej strony przyniesie on efekty wraz z upływem czasu, z drugiej natomiast w momencie założenia jest on widoczny i nie zawsze uznawany za estetyczny. Choć istnieją jego alternatywne formy, w tym na przykład aparaty zakładane od wewnętrznej strony zębów, są one znacznie mniej wygodne, kosztowne i trudne do utrzymania w czystości.

Clear aligner pod kątem wygody korekcji wad zgryzu wydaje się rozwiązaniem idealnym. Nakładki wyglądają estetycznie, nie rzucają się w oczy i mogą być ściągnięte w dowolnym momencie. Swoją skutecznością w żadnym stopniu nie odbiegają one od innych rodzajów aparatów.

Bezpłatna konsultacja i zdalny kontakt z lekarzem

Jeszcze kilka lat temu prowadzenie leczenia u lekarza specjalisty wymagało regularnego docierania na wizyty do gabinetu. Nie zawsze były to niezbędne spotkania – wiele z nich umawianych jest kontrolnie, żeby lekarz mógł oceniać postępy leczenia i w razie problemów modyfikować stosowane metody. A gdyby tak specjalista mógł ocenić, czy to rzeczywiście potrzebne, aby pacjent docierał osobiście do gabinetu? Do tego niezbędny jest tylko zdalny kontakt.

Pierwsza konsultacja, skan 3D i stworzenie indywidualnego planu leczenia z użyciem nakładek są zupełnie darmowe i niezobowiązujące. Po podjęciu leczenia pacjenci dostają dostęp do specjalnie zaprojektowanej aplikacji, w której udostępniają zdjęcia uśmiechu, by postęp leczenia mógł być na bieżąco kontrolowany. Bo po co tracić czas na dotarcie na wizytę, jeśli wszystko przebiega zgodnie z planem?

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę