Teraz Czytasz
Popularne i efektywne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej

Popularne i efektywne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej

Ogromny rozwój techniki i wiedzy w przeciągu ostatnich lat sprawiły, że chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna rozwinęły się w niesamowitym tempie, dając nam szansę na poprawę różnorodnych defektów naszego ciała oraz pozbycie się męczących kompleksów. Coraz więcej osób w różnym wieku decyduje się zmienić swój wygląd, by poprawić komfort swojego życia i podwyższyć swoją samoocenę wpływającą na nasze podejście do życia i chęć kontaktów z innymi. Poznaj listę pięciu najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej oraz medycyny estetycznej.

Korekta uszu

Pierwszym z zabiegów na tej liście jest korekta odstających uszu. Defekt ten polega na nieprawidłowym kącie odstawania uszu od kości czaszki, a także widocznym zniekształceniu proporcji całej głowy. Problem ten może być źródłem sporych kompleksów i problemów z funkcjonowaniem w społeczeństwie. Na szczęście odstające uszy można zniwelować dzięki otoplastyce. Procedura wykonywana jest u pacjentów w różnym wieku, jednak najlepsze rezultaty można osiągnąć u dzieci i młodzieży między 7 a 19 rokiem życia.

Otoplastyka, czyli zabieg korekty uszu wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, poza wyłączeniem dzieci, które często poddawane są znieczuleniu ogólnemu. Procedura trwa z reguły około godziny i polega na wykonaniu krótkiego nacięcia w tylnej części ucha, a następnie nadaniu małżowinie usznej odpowiedniego kształtu i nachylenia. Pozwala to trwale uzyskać symetrię obu uszu oraz ich odpowiedni wygląd.

Korekta powiek

Kolejny zabieg, czyli korekta powiek pozwala na redukcję nadmiaru skóry w okolicach oczy oraz przywrócenie jędrności i napięcia skóry. Zabieg ten polecany jest głównie pacjentom w wieku starszym, którzy wraz z upływem czasu stracili gęstość skóry oraz jej jędrność. Warto również wspomnieć, że zaawansowane opadanie powieki może wywoływać spore problemy ze wzrokiem poprzez zawężenie pola widzenia. Sytuacja tak nie tylko utrudnia codzienne funkcjonowanie, ale może być zagrożeniem dla naszego zdrowia.

Korekta powiek przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym i trwa od 45 minut do 2 godzin. Jest to zależne od zaawansowania problemu, jednak sam zabieg polega głównie na wykonaniu małego nacięcia na powiece górnej, a następnie usunięciu nadmiaru skóry i założeniu cienkich szwów. Dzięki temu możemy znacząco poprawić wygląd całej twarzy oraz ujędrnić ją i wyraźnie odmłodzić.

Powiększenie biustu

Powiększenie biustu to już zdecydowanie bardziej inwazyjny zabieg, który pozwala pozbyć się kompleksów i poprawić wygląd całej sylwetki. Procedura może być wykonywana przy pomocy implantów piersiowych lub tkanki tłuszczowej, z czego pierwsza metoda pozwala osiągnąć spektakularne powiększenie, a druga jest zdecydowanie mniej inwazyjna, naturalna i bezpieczna. Powiększenie biustu w obu tych przypadkach pozwala nie tylko zwiększyć jego rozmiar, ale i podnieść i zredukować nadmiar skóry w tej okolicy, a także wyrównać asymetrię piersi. Dodatkowo powiększanie piersi własnym tłuszczem pozwala również wyszczuplić inną, wybraną partię ciała pacjentki.

Powiększanie piersi przy pomocy implantów jest skomplikowana operacja chirurgiczną, dlatego wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Polega na wykonaniu nacięcia pod biustem lub z jego bocznej strony, a następnie wprowadzenie tam implantu. Zabieg powiększania tkanką tłuszczowa polega najpierw na pobraniu komórek tłuszczowych i ich odpowiedniemu filtrowaniu, a następnie wprowadzeniu przygotowanego materiału do biustu. Warto również dodać, że dla zachowania oczekiwanego efektu w obu tych przypadków należy ściśle przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

Więcej o zabiegu można przeczytać w artykule na stronie profesjonalnego Gabinetu Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej w Gdyni – https://derm-estetyka.pl/powiekszanie-biustu.html/, którzy zatrudnia najwyższej klasy specjalistów, odpowiedzialnych za bezpieczne przeprowadzenie zabiegu powiększania biustu za pomocą implantów oraz własnej tkanki tłuszczowej.

Plastyka brzucha

Plastyka brzucha to dosyć zaawansowana procedura pozwalająca na pozbycie się wiotkiej i rozciągniętej skóry na brzuchu. Zabieg umożliwia również wzmocnienie mięśni prostych brzucha, z którymi mogą mieć problem szczególnie panie po przebytej ciąży.

Z uwagi na dosyć inwazyjny charakter tego zabiegu abdominoplastyka wymaga zawsze wcześniejszej konsultacji lekarskiej i wykonania szeregu badań diagnostycznych. Plastyka brzucha może być wykonywana przy użyciu różnych technik i metod, jednak wszystkie łączy fakt oddzielenia mięśni brzucha od tłuszczu, a następnie usunięciu nadmiaru skóry i tłuszczu. W efekcie pacjent uzyskuje wyszczuplony i ujędrniony brzuch oraz wygładzenie rozstępów.

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna to w głównej mierze profilaktyka starzenia się skóry oraz rekonstrukcje mające odtworzyć jej stan, sprzed tego procesu. Do głównych zadań profesjonalistów należy nie tylko odmłodzenie skóry, ale również usunięcie blizn, pozbycie się defektów czy zmarszczek. Kwas hialuronowy to substancja, która znajduje w tym celu bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się ją do tworzenia w pełni bezpiecznych wypełniaczy, stosowanych w przypadku zmarszczek, modelowaniu twarzy oraz sylwetki. Stanowi również główny składnik preparatów do mezoterapii, które pozwalają skutecznie poprawić jakość skóry, zapewniając jej odpowiednie nawilżenie i zagęszczenie.

Usuwanie zmarszczek botoksem

Jeden z najkrótszych i najmniej inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej, jest zabieg usuwania zmarszczek botoksem, który dzięki użyciu jednej z najsilniejszych trucizn na świecie w odpowiednim stężeniu i dawce, pozwala na czasowe porażenie mięśni i zniwelowanie zmarszczek mimicznych.

Usuwanie zmarszczek przy użyciu botoksu trwa około 10-20 minut. Pierwszym etapem procedury jest posmarowanie twarzy specjalnym kremem znieczulającym, który redukuje ból. Kolejny krok to wprowadzenie preparatu pod skórę przy pomocy cieniutkiej igły, która precyzyjnie aplikuje botoks. Efektem zabiegu jest wygładzona twarz i widocznie zmniejszone zmarszczki mimiczne, który utrzymuje się około 6 miesięcy.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę