Teraz Czytasz
Płynne szkło na telefon – co to jest?

Płynne szkło na telefon – co to jest?

Na całym świecie znane są sposoby zabezpieczania wyświetlacza telefonu przed niechcianymi uszkodzeniami, jednak mimo to dalej są osoby, które ich nie stosują. Dlaczego tak się dzieje? Proces zakładania folii ochronnej bądź szkła hartowanego bywa po prostu czasem męczący, a rezultaty niekoniecznie należą do najestetyczniejszych. Co w takim wypadku? Nie ma innych sposobów na ochronę ekranu? Otóż okazuje się, że są. Jest nim między innymi tak zwane płynne szkło na telefon. Całkiem nowa i innowacyjna technologia okazuję się najłatwiejsza w aplikacji, dzięki czemu można zapomnieć o męczącym i precyzyjnym zakładaniu szkła czy folii ochronnej.

Co to jest szkło płynne na telefon?

Omawiane płynne szkło na telefon nie jest niczym jak związkiem chemicznym, a konkretnie dwutlenkiem tytanu, sprowadzonym do nanocząsteczek. Preparat ma zapewniać powierzchniom ze szkła ochronę przed niechcianymi zarysowaniami, czy smugami. Gdzieniegdzie nawet dało się dosłyszeć, że płynne szkło ma zwiększyć czułość sensoryczną ekranu i poprawić jakość wyświetlanego obrazu.

Preparat po wtarciu w powierzchnię, w tym przypadku w ekran telefonu, ma wniknąć w jego pory, tym samym zwiększając jego wytrzymałość. Zaaplikowane płynne szkło ma mieć twardość na poziomie aż 9H w skali Mohsa. Co to właściwie znaczy? Otóż istnieje 10-stopniowa skala, gdzie wyższy wynik oznacza większą wytrzymałość materiału oraz mniej podatną na zarysowania. Materiałem mającym wynik 10H jest jedynie diament.

Jak odpowiednio zaaplikować płynne szkło na ekran?

Aplikowanie płynnego szkła tylko w jednej rzeczy przypomina zakładanie szkła hartowanego lub folii ochronnej, a konkretnie to w etapie czyszczenia. Do zakupionego zestawu z płynnym szkłem także dołączone zostają ściereczki – sucha i z alkoholem oraz instrukcja, aby dokładnie wiedzieć, jak o wszystko dbać.

Aby poprawnie nanieść preparat na ekran, należy go w pierwszej kolejności bardzo dokładnie oczyścić za pomocą chusteczki nasączonej alkoholem. Ważne, aby otoczenie, w którym jest przeprowadzany proces było czyste i wolne od unoszącego się kurzu. Warto przed przystąpieniem do oczyszczania wyświetlacza zdjąć etui z telefonu, ponieważ może ono przeszkadzać. Po upewnieniu się, że ekran jest całkowicie czysty, nie należy go wycierać suchą ściereczką z mikrofibry! Jest ona potrzebna w dalszym etapie. Alkohol z wyświetlacza powinien sam odparować. Kiedy już to nastąpi, można zacząć aplikację preparatu na ekran. Należy go rozprowadzić po całej powierzchni telefonu i wcierać przez jakiś czas (około 1-2 minuty) od dołu do góry. Teraz pora sięgnąć po suchą ściereczkę z mikrofibry i wypolerować nią cały ekran telefonu, aż do uzyskania połysku. Telefon należy po tym odłożyć na pewien czas, aby mieć pewność, że specyfik się dobrze wchłonie (najlepiej odłożyć go na godzinę). Przez następne 12 godzin od nałożenia preparatu należy trzymać z daleka telefon od wody i jakichkolwiek płynów. Płynne szkło utwardza się przez 24 godziny od nałożenia.
Przed aplikacją warto pamiętać o tym, aby nie nakładać zbyt dużej ilości preparatu, ponieważ może to uszkodzić telefon.

Co, kiedy trzeba usunąć płynne szkło z telefonu?

Oczywiście, że istnieją sposoby na usunięcie tej formy ochrony z telefonu. Sama w sobie jest w stanie telefon chronić nawet do 5 lat, jednak co zrobić, kiedy chce się ją usunąć po krótszym czasie użytkowania? Są na to dwie metody.

  • wystarczy mieć przy sobie pędzelek, pastę do polerowania oraz być przy naturalnym świetle słonecznym. Telefon należy najpierw położyć ekranem do góry, na co najmniej godzinę w stronę słońca. Dlaczego? Takie działanie ma wpływ na osłabienie wiązania między płynnym szkłem a wyświetlaczem telefonu. Następnie przy użyciu pędzelka i pasty polerskiej należy delikatnie wypolerować ekran, pozbywając się płynnego szkła. Resztę zanieczyszczeń można usunąć za pomocą szmatki,
  • do wyświetlacza z płynnym szkłem można nakleić dodatkowo szkło hartowane, które wchłonie właściwości zabezpieczające płynnego szkła (w związku z czym po oderwaniu nie chroni telefonu już nic).

W ofercie sklepu można znaleźć nie tylko płynne szkło nadające się na każdy model telefonu, ale również można się zaopatrzyć w etui Vivo Y20s oraz innych smartfonów z marek Samsung, Xiaomi, Huawei i wiele innych.

 

Wpis promocyjny, dostarczony przez etuo.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę