Teraz Czytasz
Wszystko o depilacji laserowej

Wszystko o depilacji laserowej

Laser nie wykazał wtedy korzystnego działania. Co prawda uszkadzał włos, ale nie usuwał go. Wpływał też niestety negatywnie na samą strukturę skóry. Pierwsze urządzenie laserowe, dzięki któremu udało się skutecznie zniszczyć włoski, wyprodukowano w Ameryce w latach 80. Depilacja laserowa pozwoliła cieszyć się gładką skórą przez trzy miesiące.

Dzisiaj wykorzystywane są lasery, dzięki którym możliwe jest trwałe usuwanie niechcianego owłosienia. Oznacza to, że raz zniszczone, nie odrastają już nigdy więcej. Wiązka lasera wnika w głąb skóry, niszczy cebulkę włoska i jej korzenie. Energia lasera pochłaniana jest przez główny barwnik włosa, czyli melaninę. Jeszcze kilka lat temu taka depilacja możliwa była tylko w przypadku włosów grubych i ciemnych. Dzisiaj zaś rodzaj i struktura owłosienia nie mają żadnego znaczenia. W salonach kosmetycznych i gabinetach dermatologicznych zabiegi wykonywane są również u pacjentów z włoskami delikatnymi i jasnymi z takim samym rezultatem. A wszystko to bez uszkodzeń skóry – zabiegi laserowe uznawane są za w pełni bezpieczne i nieinwazyjne.

Każdy zabieg poprzedzony musi być wizytą kwalifikującą do jego wykonania. Należy zwracać uwagę, by taka wizyta odbyła się u tego samego specjalisty, który będzie wykonywał depilację. To wtedy opisywana jest metoda laseroterapii i zalecana odpowiednia seria zabiegów (najczęściej to 3-6 zabiegów wykonywanych w comiesięcznych odstępach czasu). Wtedy też wykluczane zostają ewentualne przeciwwskazania.

Wiadomo na pewno, że z depilacji laserowej nie mogą korzystać kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Trwałe usuwanie włosków nie jest też dobrą metodą dla cukrzyków, osób chorujących na nowotwory, nadciśnienie tętnicze czy żylaki. Lekarz nie podejmie się wykonania zabiegów, kiedy skóra jest opalona, podrażniona albo zainfekowana. Nie może na niej występować opryszczka ani stany zapalne. Przeciwwskazaniem są choroby skórne, takie jak czynny trądzik, łuszczyca oraz bielactwo.

Laserowe usuwanie owłosienia w partiach ciała, które narażone jest na działanie promieni słonecznych, powinno być realizowane jesienią oraz zimą. Tam, gdzie skórę chroni ubranie, pora roku nie ma żadnego znaczenia – również latem usuwać można owłosienie na przykład pod pachami albo w okolicach bikini.

Z usuwania włosków laserem najczęściej korzystają kobiety, dla których problematyczne staje się częste golenie. Chcą zadbać o własny komfort i atrakcyjną, idealnie gładką skórę. To zabiegi idealne dla pań, które borykają się z hirsutyzmem – usuwa się włosy z brody, wąsik, klatki piersiowej czy pleców. To też dobra technika w ramach eliminowania wrastających w skórę włosków, jakie są powikłaniem tradycyjnego golenia.

Warto zaznaczyć, że z laseroterapii tego typu coraz częściej korzystają też panowie. Sportowcy – na przykład kolarze, pływacy czy kulturyści wykonują takie zabiegi już powszechnie, co pozwala im osiągać lepsze wyniki w swoich dziedzinach. Są i tacy, którzy usuwają zbędne owłosienie z pleców czy klatki piersiowej dla podniesienia własnej atrakcyjności zewnętrznej.

Artykuł napisany w oparciu o ofertę Salonu Kosmetycznego Impress oferującego depilację laserową dla Pań i Panów

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę