Teraz Czytasz
Nowoczesny żyrandol – gdzie go zawiesić?

Nowoczesny żyrandol – gdzie go zawiesić?

Nie da się zaaranżować domowych wnętrz bez wprowadzenia do nich większych i mniejszych lamp, które spełniają rozmaite funkcje. Zapewniają komfort podczas przemieszczania się lub wykonywania rozmaitych czynności, a także dekorują pomieszczenie. Efektowne oprawy wiszące i żyrandole ewidentnie nie są w tym przypadku wyjątkiem. Kiedy warto się na nie zdecydować i czy żyrandol to na pewno dobre rozwiązanie do każdego z nowoczesnych pomieszczeń? O tym napiszemy w dalszej części artykułu.

Klasyczny czy nowoczesny żyrandol – czym się wyróżniają współczesne oprawy?

Standardowe żyrandole kojarzą się przede wszystkim z symetrycznymi konstrukcjami mosiężnymi o wielu ramionach, ozdobionymi wieloma odbijającymi światło kryształkami. Obecnie żyrandole przyjmują jednak wiele innych efektownych form, a ich design potrafi wpisać się w niejeden styl wnętrzarski.

Sporo rozwiązań to nietuzinkowe konstrukcje minimalistyczne – asymetryczne, wykonane z nowoczesnych materiałów. Stosuje się modele z osłonami żarówek (szklane klosze, płócienne abażury) lub takie, w których zastępują je dekoracyjne źródła światła, jak te dostępne na stronie Azzardo.

Tak duża różnorodność wzorów, kolorów i materiałów sprawia, że tak naprawdę do każdej domowej przestrzeni da się znaleźć efektowny żyrandol.

Gdzie zawiesić żyrandole ozdobne?

Stylowy żyrandol przede wszystkim stosuje się ją jako główną oprawę w pomieszczeniu. Staje się zatem praktycznym rozwiązaniem, zapewniającym wystarczająco światła do przemieszczania się lub wykonywania czynności, nie wymagających oświetlenia zadaniowego.

Nie zapominajmy też o walorach dekoracyjnych. Żyrandole to w końcu duże produkty oświetleniowe, odgrywające w aranżacji wnętrza sporą rolę. To od nich zależy panujący w danym miejscu klimat.

Gdzie zatem zawiesić żyrandole? Jeśli właściwie dobierze się typ konstrukcji i jej wielkość, nowoczesna lampa wisząca może trafić w zasadzie do każdej domowej przestrzeni. Ze względu na efektowną formę przede wszystkim kojarzy się ją z miejscami o charakterze rekreacyjnym. Żyrandol montuje się zatem nad zestawem mebli wypoczynkowych lub stołem w jadalni. Chętnie umieszcza się tego typu oprawy także w sypialni nad łóżkiem. To jednak nie jedyne opcje. Ozdobne lampy nadają się do oświetlenia kuchni (a zwłaszcza wyspy kuchennej), przedpokoju (w pobliżu lustra), a nawet łazienki, jeśli tylko wybierze się modele o wysokim stopniu wodoszczelności.

Nowoczesne żyrandole a współczesne trendy – modne oprawy oświetleniowe

Jak już wspomnieliśmy, nowoczesne żyrandole przybierają mocno zróżnicowane formy. Wiele konstrukcji odznacza się wręcz nietuzinkowym designem, który ciekawie wpisuje się w bieżące trendy.

Dobrym przykładem są choćby stylowe lampy wiszące, w których znacząca część oprawy wykonano z drewna. Takie produkty trafiają do pomieszczeń skandynawskich, boho oraz w modnym obecnie nurcie urban jungle.

Pojawiają się też ultra nowoczesne żyrandole, łączące elementy z chromowanego metalu i tworzyw sztucznych. Niejednokrotnie posiadają one zintegrowane źródła światła LED o nietypowych kształtach, co daje jeszcze większą swobodę projektową – lampa zaczyna coraz bardziej przypominać funkcjonalne i przestrzenne dzieła sztuki.

Zwolennicy bardziej surowych rozwiązań mogą natomiast postawić na produkty industrialne, jak żyrandol pająk. To niezmiernie prosta konstrukcja, składająca się z długich przewodów, podwieszanych w girlandach pod sufitem. Na ich końcach znajdują się nieosłonięte żarówki dekoracyjne.

Sporo pomysłów na to, jak wykorzystać nowoczesne lampy wiszące w modnych wnętrzach, można znaleźć na stronie: ibudujesz.pl.

Zaawansowane technologie a nowoczesne żyrandole

Czym jeszcze wyróżniają się nowoczesne żyrandole? Są to zazwyczaj produkty przystosowane do pracy z energooszczędnymi źródłami światła LED, co przekłada się na komfort oświetlenia i oszczędności w domowym budżecie.

Dodatkowo, nowoczesne produkty oświetleniowe da się łatwo podłączyć do systemu Smart House, by zdalnie kontrolować pracę wszystkich źródeł światła, a nawet modyfikować jego natężenie, temperaturę barwową i kolor. To wszystko pozwala wygodniej i efektowniej doświetlić domowe wnętrza w każdej sytuacji. Nowoczesny żyrandol to zatem lampa nie tylko efektowna, ale też niezmiernie praktyczna.

Artykuł promowany azzardo.com.pl

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę