Teraz Czytasz
Naucz się żyć z migreną

Naucz się żyć z migreną

Ból przychodzi nagle i od razu jest bardzo silny. Nierzadko uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Osoby, u których migrenowy ból głowy wystąpił pierwszy raz, nie do końca wiedzą, jak sobie z nim radzić. Za to ci, u których pojawia się on nawet kilka razy w miesiącu, doskonale znają już sposoby radzenia sobie z tego rodzaju dysfunkcją.

 

Poskromienie migreny nie jest proste, a walka o zdrowie trwa często wiele lat. Trzeba wiedzieć, że migrena jest powszechną, neurologiczną chorobą przewlekłą. Do tej pory nie udało się wynaleźć skutecznego środka, który zapobiegałby jej występowaniu. Udaje się jednak skutecznie łagodzić jej najbardziej uciążliwe objawy.

Ból, który utrudnia życie

Migrenowe bóle głowy mogą doskwierać raz na kilka miesięcy, ale też nawet kilka razy w miesiącu. Sami pacjenci potwierdzają, że ból jest silny, napadowy i występuje zwykle po jednej stronie głowy. Bardzo często towarzyszą mu również inne objawy, takie jak nudności, światłowstręt i apatia.

10% pacjentów uskarża się na migrenę z aurą, której towarzyszą nawet problemy ze wzrokiem albo niedowład. Właśnie dlatego osoby, które dopada migrena, powinny być pod stałą opieką neurologa. To lekarz tej specjalizacji dobierze odpowiednie środki, które będą niwelować pojawiającą się nagle dysfunkcję. Przetrwanie napadu migreny nie jest łatwe, ale jest możliwe. Wystarczy zastosować odpowiednie leki, na przykład kwas tolfenamowy, który umożliwia kontrolowanie choroby.

Rozpoznanie przyczyny

Umiejętność obserwowania reakcji własnego organizmu na niektóre czynniki jest kwestią priorytetową. To właśnie ich rozpoznanie pozwoli na natychmiastową reakcję. Musimy wziąć pod uwagę, że przyczyny występowania migreny są indywidualne.

Najczęściej kwas tolfenamowy czy inny lek musi zostać zażyty w efekcie niekorzystnego działania warunków pogodowych, wzmożonego hałasu, zbyt silnego zapachu, stresu czy przewlekłego zmęczenia. Jeśli tylko pacjent nauczy się rozpoznawać czynniki, które wywołują u niego migrenę, będzie też w stanie zapobiegać występowaniu silnego bólu głowy albo chociaż natychmiast reagować. Dzięki temu ból nie będzie na tyle silny, by wykluczyć chorego z codziennej aktywności.

Kwas tolfenamowy i co jeszcze?

Okazuje się, że nie tylko leki, które zawierają kwas tolfenamowy, wykazują doskonałą skuteczność w walce z migreną. Osoby, które starają się panować nad tą chorobą, powinny mieć zawsze przy sobie słodki napój albo coś słodkiego. Co ciekawe, zwiększenie stężenia cukru we krwi minimalizuje ból głowy.

Pacjentom, których już dopadł migrenowy atak, zaleca się wykonywanie zimnych okładów na czoło. Naturalnym lekarstwem jest też odpoczynek w zacisznym, ciemnym pomieszczeniu. Aby kontrolować tę podstępną chorobę, warto też prowadzić tzw. migrenowy dzienniczek, a w nim zaznaczać daty występowania bólu głowy, czas jego trwania oraz intensywność.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę