Teraz Czytasz
Najpopularniejsze implanty zębów

Najpopularniejsze implanty zębów

Implanty to najlepszy sposób na uzupełnienie ubytków w łuku zębowym.

Ich wysoka estetyka połączona z wysoką funkcjonalnością, sprawia, że pacjenci chętnie wybierają je zamiast protez, które nie są tak wygodne i praktyczne. Warto jednak pamiętać, że implant implantowi nierówny. Na rynku dostępne są obecnie różne rodzaje tych wszczepów, różniące się między sobą parametrami. Zanim zdecydujesz się na jeden z nich, sprawdź które są najpopularniejsze.

Jakie implanty zębów stosuje się najczęściej w stomatologii?

Implanty zębów służą do uzupełniania zarówno pojedynczych, jak i rozległych ubytków zębowych. W przypadku pojedynczych luk najczęściej stosuje się krótkie implanty dwufazowe wykonane z tytanu (śruba) i porcelany (korona). Mocowane są one w kości szczęki. Cały zabieg obejmuje dwie wizyty u stomatologa – podczas pierwszej wszczepia się śrubę, a podczas drugiej osadza na niej koronę. W przypadku bardziej rozległych luk stosuje się natomiast implanty zygomatyczne, mocowane w kości jarzmowej. One też najczęściej wykonane są z tytanu i porcelany, różnią się jednak rozmiarem, konstrukcją i sposobem montażu. W przeciwieństwie do krótkich wszczepów, implanty zygomatyczne wymagają tylko jednej wizyty u stomatologa – w jej trakcie usuwa się przeznaczone do ekstrakcji zęby, przygotowuje podłoże poprzez oczyszczenie tkanek, a następnie wykonuje implantację, czyli wszczepia śruby wraz koronami. To tzw. technika All on 4, krótka, szybka i bezbolesna, stosowana tylko w najnowocześniejszych klinikach stomatologicznych takich jak Declinic.pl.

Jak wybrać najlepsze implanty zębów?

Decyzję o wyborze konkretnego rodzaju implantów pacjent podejmuje zawsze w porozumieniu ze stomatologiem. Merytoryczne wsparcie specjalisty jest w takiej sytuacji nieocenione, ponieważ samodzielnie nikt nie jest w stanie fachowo ocenić swoich warunków anatomicznych i dobrać odpowiednich dla nich rozwiązań. Stomatolog podpowie, jakie implanty zębów najlepiej się sprawdzą w danym przypadku, doradzi wybór najbardziej estetycznych i najtrwalszych materiałów, wskaże też najskuteczniejszą technikę implantacji. Ostateczna decyzja należy jednak do pacjenta.

Materiał promowany declinic.pl

 

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę