Teraz Czytasz
Najnowsze zdobycze technologiczne w zakresie medycyny estetycznej

Najnowsze zdobycze technologiczne w zakresie medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna to stosunkowo nowa dziedzina, która nieustannie się rozwija i dostarcza wielu skutecznych metod zabiegowych. Obecnie w dużym stopniu wyparła tradycyjną chirurgię plastyczną. Jej celem jest przede wszystkim poprawa wyglądu zewnętrznego pacjentów, m.in. poprzez korektę różnych defektów estetycznych oraz zahamowanie procesów starzenia się skóry. U jej założeń leży stosowanie metod nieinwazyjnych, czyli niewymuszających rekonwalescencji oraz pozbawionych skutków ubocznych. Warunki te z powodzeniem spełniają najnowsze osiągnięcia technologiczne w dziedzinie medycyny estetycznej, które nie wymagają stosowania skalpela.

Bloomea

Jednym z najnowocześniejszych urządzeń medycyny estetycznej jest Bloomea, będące zarazem pierwszym sprzętem do mechanicznego resurfacingu twarzy, dekoltu i szyi w Polsce. Zabieg na ciało z jego przeprowadzeniem umożliwia natomiast redukcję bruzd, rozstępów i blizn, a także wykonanie innych indykacji. Bloomea bazuje na technologii TRIO M.M.L, która obejmuje makroeksfoliację, luminoterapię oraz mikrowibracje wysokiej częstotliwości. Procedura ta stosowana była początkowo do specjalistycznego leczenia zmian skórnych, a obecnie wykorzystywana jest również w konwencjonalnej kosmetologii. Bloomea poprawia napięcie, modeluje owal twarzy i redukuje defekty skóry, a także zapewnia jej optymalne dotlenienie oraz nawilżenie.

Eximia

Nowoczesnym sprzętem medycznym jest także Eximia, która zapewnia wyjątkowo skuteczne i trwałe efekty. Urządzenie to bazuje na korelacji zabiegowej, która łączy w sobie aż pięć różnych technologii. Eximia znajduje zastosowanie w trwałym usuwaniu tkanki tłuszczowej, a także ujędrnianiu skóry. Zabieg opiera się na unikalnym połączeniu endomasażu, iniekcji fosfatydylocholiny, pola magnetycznego, laseroterapii oraz eksfoliacji. Za jego pośrednictwem można zredukować nagromadzoną miejscowo tkankę tłuszczową, wymodelować sylwetkę, zniwelować cellulit włóknisty i cyrkulacyjny oraz przeprowadzić mezoterapię igłową lub lifting, a także wygładzić zmarszczki.

Neocare Sinapsi

Do wyjątkowo zaawansowanych technologicznie urządzeń stosowanych we współczesnej medycynie estetycznej należy Neocare Sinapsi, czyli laser hybrydowy z pulsacją RF, elektrotransferem i medycznym fillerem. Jego unikatowy koncept pozwala na uzyskania pożądanych efektów już po kilku minutach zabiegu. Urządzenie to służy do wypełniania zmarszczek, zmniejszenia widoczności rozstępów, poprawy kolorytu skóry oraz jej zagęszczenia i odżywienia. Zabieg bazuje na technologii NFI, która w bezinwazyjny i bezbolesny sposób wprowadza do skóry właściwej preparat Fillerjalux. Jego unikalna formuła składników aktywnych i nanocząsteczkowych molekuł efektywnie wpływa na obszar poddawany procedurze.

The Epi Lab

The Epi Lab by BiNatural to hybrydowy laser najnowszej generacji. Sprzęt ten wyprodukowany został w Niemczech i pozwala na przeprowadzanie bezbolesnej redukcji owłosienia, terapii rumienia, termoliftingu twarzy czy termalizacji trądziku przez okres całego roku. Oznacza to, że zabieg przeprowadzić da się nawet na opalonej skórze oraz latem. Procedura pozostaje bezpieczna dla wszystkich typów włosów i fototypów skóry, ponieważ sprzęt posiada specjalny system przeciwoparzeniowy. Efektywność zabiegu potwierdzona została wieloma badaniami testami. The Epi Lab znaleźć można w ofercie BiNatural, czyli renomowanego dystrybutora sprzętu do medycyny estetycznej.

Iyashi Dome

Na szczególną uwagę zasługuje również Iyashi Dome, czyli oryginalny projekt wykorzystujący technologię FIR opracowaną przez rząd Japonii oraz organizację NASA. Urządzenie to służy do odbudowy komórkowej w procesie detoksykacji, pozwalając na uzyskanie efektu wymodelowania sylwetki oraz odmłodzenia. Zabieg Iyashi Dome zahamowuje rozwój wolnych rodników poprzez aktywację proteiny życia HSP70, która efektywnie eliminuje negatywny wpływ procesów endogennych i egzogennych na poziomie tkanek głębokich oraz zewnętrznie. Procedura ta przyczynia się do poprawy regeneracji mięśni, a także przeciwdziała starzeniu się skóry.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę