Teraz Czytasz
Modne i niedrogie meble kuchenne? Kilka sposobów na urządzenie kuchni niewielkim kosztem

Modne i niedrogie meble kuchenne? Kilka sposobów na urządzenie kuchni niewielkim kosztem

Nowe meble kuchenne nie muszą oznaczać ogromnego remontu i kosztownej inwestycji. Urządzenie wygodnej, funkcjonalnej i oryginalnej kuchni jest możliwe także z niewielkim budżetem. Niżej kilka pomysłów na modne i niedrogie zestawy mebli do kuchni.

1. Zrezygnuj z projektanta wnętrz – samodzielnie zaplanuj kuchnię

Wybranie usług projektanta wnętrza to najlepsza decyzja przy projektowaniu kuchni. Jednak możesz również zaaranżować kuchnię samodzielnie. W jaki sposób? Przygotuj się do realizacji projektu jak profesjonalista. Rozrysuj plan kuchni, uwzględniając:

  • miejsca przyłączy sanitarnych na zlewozmywak, zmywarkę oraz zasilanie piekarnika lub płyty indukcyjnej,
  • okna i parapety,
  • kontakty, listwy przypodłogowe,
  • ciągi wentylacyjne,
  • wnęki i inne elementy architektoniczne w kuchni.

Zaplanuj układ kuchni zgodnie z zasadą trójkąta roboczego – lodówka powinna rozpoczynać ciąg mebli w kuchni. Następnym elementem powinna być strefa przechowywania produktów spożywczych, czyli pojemne szafki, a obok nich powinny znaleźć się zlew i zlewozmywarka. Po strefie zmywania rekomenduje się zaaranżować blat roboczy do przygotowywania posiłków. Tuż obok powinna znaleźć się strefa gotowania – m.in. piekarnik, płyta i mikrofalówka.

2. Wybieraj meble z samodzielnym montażem

Sklepy meblowe oferujące zestawy mebli do kuchni do samodzielnego montażu, takie jak polski Maruś, mogą być doskonałym miejscem do znalezienia niedrogich i stylowych mebli. Wybieraj proste kształty i klasyczne wzory, które będą pasować do różnych aranżacji. Polskie sklepy meblowe oferują atrakcyjne ceny,wybierając polskich producentów, wspierasz też rodzimy przemysł.

3. Wybierz gotowy zestaw mebli do kuchni lub złóż go z kilku modułów

Sprawdź, który wariant będzie dla Ciebie lepszy – gotowy zestaw mebli czy samodzielne skompletowanie modułów? Zwykle tańszy gotowy komplet to pierwszy wybór, choć czasem bardziej opłaca się samodzielnie stworzyć zestaw z pojedynczych szafek. Taki zestaw jest też lepiej dopasowany do wymiarów i możliwości aranżacyjnych wnętrza. Przykładowy układ:

  • szafki wiszące i stojące,
  • szafka narożna,
  • szafki do zabudowy piekarnika i płyty indukcyjnej,
  • szafki wiszące z okapem,
  • szafka pod zlew
  • szafki pod zabudowę lodówki i zmywarki.

Możliwości jest ogrom – wystarczy tylko policzyć, co bardziej się opłaca – samodzielnie skompletowane meble kuchenne czy kupno gotowego zestawu.

4. Postaw na ponadczasowy styl mebli kuchennych

Minimalizm wciąż jest w cenie. Prosta kuchnia przestała być zimna i bezduszna, stała się przytulniejsza i ciepła Wybór białych lub szarych mebli może być strzałem w dziesiątkę. Podobnie jak wybranie zestawów mebli do kuchni z frontami w kolorze naturalnego drewna. W przyszłości do takiej bazy łatwo dobierzesz stylizowane akcesoria, takie jak czajniki retro, malowaną ceramikę, obrazy, obrusy i inne modne dodatki w wybranym stylu. Meble minimalistyczne to zawsze dobry wybór do niskobudżetowej kuchni, którą z czasem możesz rozbudowywać.

5. Spersonalizuj wygląd taniego zestawu mebli do kuchni

Jak spersonalizować niedrogą kuchnię? Postaw na ręcznie wykonane dodatki lub wybrane antyki. Półka z surowego drewna lub stara komoda z dekoracyjnymi gałkami będzie oryginalnie wyglądać w zestawie z prostym kompletem ze sklepu meblowego. Szukaj ciekawych kuchennych dodatków w second handach i na portalach typu OLX. Właśnie tam często można znaleźć nietuzinkowe dekoracje w dobrym stanie i w atrakcyjnej cenie.

Jedną ze ścian, przy której stoją meble kuchenne, możesz pomalować na wyrazisty intensywny kolor – modne barwy to brzoskwiniowy, indygo, terakota i czekoladowy brąz. Tanim sposobem na ciekawe dekoracje są plakaty i grafiki w ramach na ścianie. Także żywe rośliny, takie jak pnącza epipremnum zwisające z szafek czy urocze prymulki na parapecie urozmaicą wystrój kuchni.

6. Zrezygnuj z drogich dodatków do szafek

Systemy cargo, pionowe szuflady, obrotowe kosze – takie dodatki do mebli kuchennych są funkcjonalne, jednak często też bardzo drogie. Czasem ich koszt przewyższa ceny frontów, korpusów i blatów. Rozważ, czy są Ci potrzebne. Jeśli szukasz taniego zestawu mebli do kuchni, dobrym wyborem mogą okazać się proste, otwierane szafki i szuflady, w których posegregujesz żywność, naczynia i sztućce.

7. Zamiast płytek ściennych – tapeta, farba lub panele

Podczas remontu możesz też zrezygnować z płytek ceramicznych nad blatem i wybrać tańsze panele albo pomalowanie ściany farbą ceramiczną do kuchni lub położenie tapety z włóknem szklanym, która jest odporna na wysoką temperaturę i wilgoć w kuchni. Stare płytki możesz natomiast odmalować specjalnie do tego przeznaczoną farbą do kafelków. Są też dostępne specjalne panele ścienne z tworzywa wyglądem przypominającego szkło. Z przyklejeniem ich poradzisz sobie samodzielnie.

Kuchnia może być urządzona stylowo i funkcjonalnie nawet przy niewielkim budżecie. Niektóre elementy można odnowić, a stare szafki spróbować odsprzedać. Warto być kreatywnym i elastycznym, szukając elementów wyposażenia dostosowanych do potrzeb użytkowników.

Wpis gościnny.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę