Teraz Czytasz
Maska do włosów nie daje efektów? Sprawdź, jak ją stosować

Maska do włosów nie daje efektów? Sprawdź, jak ją stosować

Włosy potrzebują regularnego nawilżania i odżywiania od wewnątrz i od zewnątrz. Bez niego nie mają możliwości prawidłowego wzrastania i odbudowy uszkodzonej struktury. Stosowanie masek do włosów i skóry głowy zapobiega niszczeniu pasm oraz ich wypadaniu. Niestety, nieprawidłowe korzystanie z maseczek sprawia, że są nieskuteczne. Jak używać maski do włosów, by poprawić kondycję pasm i ochronić je przed uszkodzeniami?

Jak często stosować maski do włosów?

Większość kobiet uważa, że wie, jak używać maski do włosów, lecz w praktyce wiele pań popełnia błędy. Nie inaczej jest wśród panów. Najczęściej pojawiającym się błędem w stosowaniu maseczek jest używanie ich nieregularnie. Jednorazowa aplikacja dobrego jakościowo kosmetyki od razu poprawia stan kosmyków, lecz efekty utrzymują się krótko. Aby przedłużyć działanie maski, należy stosować ją regularnie 2-3 razy w tygodniu zgodnie z zaleceniami producenta. W przeciwnym razie substancje aktywne kosmetyku nie docierają do włosów w sposób stały, przez co pasma są osłabione i pozbawione blasku.

Stosowanie maseczek przed i po myciu włosów

W celu zwiększenia odporności włosów na uszkodzenia mechaniczne i przesuszenie powinno się stosować maski przed i po myciu głowy. Maski na suche włosy w formie olejków głęboko odżywiają i odbudowują pasma, z kolei maski nakładane na mokre kosmyki i przeznaczone do spłukiwania ułatwiają rozczesywanie. Dzięki tym drugim chroni się włosy przed plątaniem i szarpaniem w trakcie rozczesywania. Stosowanie odżywek i masek na suche pasma z kolei sprawia, że fryzura odzyskuje blask, a włosy miękkość i gładkość. Maska taka jak Moisture Hero™ Pre-Shampoo Balm działa skutecznie pod warunkiem, że używa się jej zgodnie z przeznaczeniem na suche włosy.

Maseczka z naturalnym składem

Do odżywiania i nawilżania włosów warto wybierać maseczki, które mają naturalny skład. Substancje czynne pochodzenia naturalnego nie powodują nadmiernego obciążenia pasm. W dobrych jakościowo maskach nie ma parabenów, silikonów i sztucznych aromatów. Dzięki temu maska pozytywnie wpływa na kondycję skóry i mieszków włosowych. Nie powoduje podrażnień i ogranicza ryzyko wystąpienia alergii. Naturalny skład ma kluczowe znaczenie w przypadku osób z wrażliwą skórą głowy i skłonnością do podrażnień.

Zawijanie włosów ręcznikiem

Dobrym sposobem na zwiększenie efektywności maski do włosów jest okręcanie głowy ręcznikiem po nałożeniu kosmetyku. Ręcznik utrzymuje wyższą temperaturę i sprawia, że pasma wchłaniają większą ilość substancji odżywczych oraz nawilżających. Zawijanie głowy sprawdza się w szczególności w przypadku olejowanie włosów.

Dopasowanie maseczki do typu włosów

Żadna maska do włosów nie zadziała prawidłowo, jeśli jej właściwości nie będą odpowiadać typowi włosów. Do suchych i zniszczonych pasm odpowiednie są kosmetyki, które zawierają większą ilość olejów o działaniu głęboko nawilżającym. Z kolei do włosów przetłuszczających się wskazane są kosmetyki o lekkiej, nieobciążającej formule. Dzięki nim pasma nie opadają i nie tracą objętości uzyskanej za sprawą stosowania szamponu oczyszczającego. Jednocześnie maska powinna odpowiadać na szczególne potrzeby skóry głowy, np. być przygotowana z myślą o skórze ze skłonnością do występowania łupieżu.

Artykuł promocyjny.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę