Teraz Czytasz
Krem do stóp – dlaczego musisz go używać?

Krem do stóp – dlaczego musisz go używać?

Dużo uwagi poświęcasz pielęgnacji twarzy? Do tego jeszcze starasz się regularnie depilować i balsamować swoje ciało? W okresie jesienno-zimowym zwracasz szczególną uwagę na odżywienie ust i dłoni? A co ze stopami? Jeśli chcesz przez cały rok cieszyć się nawilżoną skórą, bez suchych i pękających pięt, to bez kremu do stóp ani rusz. Poniżej zebraliśmy wszystkie informacje, jakie musisz wiedzieć na ten temat. Sprawdź!

Krem do stóp – rodzaje i najważniejsze składniki

Świadoma pielęgnacja stóp pozwala zachować skórę w doskonałej kondycji, bez względu na porę roku i inne czynniki, jak choćby wielogodzinne noszenie skarpetek wykonanych ze sztucznego materiału. Standardowy balsam do ciała czy krem do twarzy nie jest w stanie w pełni odpowiedzieć na konkretne potrzeby stóp i ich wymagający naskórek. Potrzeby jest krem do stóp o konkretnym działaniu.

I tak wyróżniamy między innymi następujące rodzaje:

  • krem nawilżający do stóp – ma on nawilżyć skórę i sprawić, by pięty były delikatniejsze w dotyku;
  • krem regenerujący do stóp – wspomaga regenerację naskórka, przyspiesza gojenie ran, ale też przyspiesza złuszczanie martwego naskórka. W tym wszystkim jeszcze nawilża;
  • krem zmiękczający do stóp – jego zadaniem jest nawilżenie skóry stóp i sprawienie, by pięty były miększe;
  • krem odświeżający do stóp – ogranicza potliwość stóp i niweluje nieprzyjemny zapach. Działa też przeciwgrzybiczo;
  • krem odżywczy do stóp – dostarcza skórze brakujących składników odżywczych, w efekcie czego staje się ona gładka i delikatna;
  • krem antybakteryjny do stóp – jego działanie jest wszechstronne, nawilża, chłodzi, zwalcza bakterie, zmiękcza naskórek i zmniejsza uczucie zmęczenia.

Składniki pożądane w kremach do stóp

Przed zakupem kremu do stóp warto zapoznać się z jego składem. Jednym z najlepiej działających składników jest mocznik, który razem z olejami, masłami, panthenolem, alantoiną, lanoliną i aloesem powinien znaleźć się w kremach nawilżających, zmiękczających, odżywczych i regenerujących.

Natomiast w pozostałych – odświeżających i antybakteryjnych – zwracaj uwagę, by miały sole glinu, triclosan, clotrimazol, olejek z drzewa herbacianego, olejek miętowy i wyciąg z rozmarynu. Jeśli zaś zależy Ci na poprawie elastyczności skóry stóp, wygładzeniu jej i ujędrnieniu, wówczas stawiaj na witaminę A, śluz ślimaka i kwas glikolowy.

Kremy do stóp aplikuj według potrzeb, jednak najlepszy rezultat uzyskasz, gdy nałożysz grubszą warstwę na noc. Wtedy będzie miał on czas, by się wchłonąć.

Czy sam krem wystarczy – co jeszcze musisz wiedzieć o pielęgnacji stóp?

kobieta trzyma krem do stóp

Krem do stóp jest niezbędny, jednak musisz mieć świadomość, jak ważne jest wcześniejsze przygotowanie skóry. I tak przede wszystkim zadbaj o kąpiel stóp, przykładając dużo uwagi nie tylko do wierzchniej części i podeszwy, ale również do przestrzeni między palcami. Zwiększ częstotliwość mycia, jeśli zmagasz się z nadmierną potliwością stóp.

Raz na jakiś czas przygotuj stopom specjalną kąpiel. Wlej do miski ciepłą wodę z solą kąpielową, octem, sokiem z cytryny albo z wyciągiem z czarnej herbaty. Włóż stopy na około 15-20 minut, a naskórek będzie zmiękczony. Mieszanki te działają również odświeżająco, dezynfekująco i bakteriobójczo.

Kąpiel i aplikacja kremu na suche stopy czy każdego innego to zgrany duet, który można jeszcze podkręcić. O czym mowa? Oczywiście o regularnym złuszczaniu naskórka – raz lub dwa razy w tygodniu, przy okazji kąpieli. Peeling pozwoli pozbyć się szorstkości i chropowatości, a jednocześnie doskonale przygotuje skórę na przyjęcie składników aktywnych. Lepiej się one wchłoną, więc i lepiej też zadziałają.

Tutaj masz do wyboru peelingi do stóp mechaniczne (drobnoziarniste i gruboziarniste, które musisz dokładnie rozmasować), peelingi enzymatyczne (bez drobinek, lecz z enzymami rozpuszczającymi martwy naskórek; stosuj je jak maskę, nakładając na stopy i po kilkunastu minutach zmywając) oraz peelingi kwasowe (działają tak samo jak peelingi enzymatyczne, tylko za rozpuszczenie naskórka są odpowiedzialne kwasy AHA i BHA).

Na koniec – paznokcie

Wypielęgnowana, gładka i miękka skóra stóp prezentuje się pięknie i jest przyjemna w dotyku. Wisienką na torcie są jeszcze zadbane paznokcie. Możesz pomalować je klasycznym lakierem lub lakierem hybrydowym, który musisz utrwalić jeszcze w lampie UV bądź LED. Jeśli zaś nie chcesz malować paznokci, to zadbaj o estetyczne ich przycięcie (oczywiście na prosto, by zapobiec ewentualnemu wrastaniu) i nawilżenie płytki. Co ciekawe, skracanie paznokci jest też elementem higieny, gdyż dzięki temu nie gromadzą się w tym miejscu bakterie i grzyby.

Podsumowując, w każdej kosmetyczce, łazience czy szafce nocnej powinien znaleźć się dopasowany do potrzeb krem do stóp. Ta partia ciała na co dzień nie ma lekko, więc musisz szczególnie o nią dbać – i to nie tylko wioną czy latem, ale przez cały rok. Do tego zwróć uwagę na to, jak traktujesz swoje stopy – czy nosić bawełniane, oddychające skarpety, czy sztuczne, czy zakładasz zbyt ciasne lub za duże buty, a może spędzasz dużo czasu na wysokich obcasach? To wszystko jest ważne. Skorzystaj z naszych wskazówek i ciesz się pięknymi stopami! Powodzenia!

 

Artykuł reklamowy przesłany przez a-manada.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę