Teraz Czytasz
Jak walczyć z objawami alergii?

Jak walczyć z objawami alergii?

Wraz z nastaniem wiosennej pory roku coraz więcej osób skarży się na objawy alergii i związane z nią dolegliwości. Te mogą mieć różne nasilenie, od łagodnego po bardzo uciążliwe i utrudniające codzienne funkcjonowanie. Wśród najczęstszych objawów wymienia się nadmierne gromadzenie wydzieliny w nosie, łzawienie i zaczerwienienie oczu, kichanie, a także świąd skóry. Alergicy nie muszą jednak godzić się na gorsze samopoczucie. Dostępne na rynku leki przeciwalergiczne pomagają zwalczać uciążliwe objawy i znacząco poprawić jakość codziennego funkcjonowania w okresie alergicznym. Jednym z takich leków jest Aleric Deslo Active. Czym charakteryzuje się jego działanie i w jaki sposób może pomóc alergikom?

Aleric Deslo Active to jeden z wielu obecnych w aptekach leków przeciwalergicznych. W sprzedaży dostępny jest bez recepty. Jego stosowanie wskazane jest w celu łagodzenia objawów związanych z zapaleniem błony śluzowej nosa oraz pokrzywki.

Jak działa Aleric Deslo Acive?

Substancją czynną zawartą w leku jest desloratadyna. Jest to związek będący antagonistą histaminy, który działa selektywnie względem obwodowych receptorów H1. Mechanizm działania tego związku polega na hamowaniu uwalniania cytokin z komórek tucznych i granulocytów zasadochłonnych, które odpowiadają za reakcję zapalną w organizmie. Lek Aleric Deslo Active wyraźnie łagodzi uciążliwe objawy alergii, ograniczając kichanie, kojąc uczucie świądu nosa i oczu, a także zmniejszając ilość wydzieliny z nosa i ograniczając łzawienie oczu. Co istotne, desloratadyna ma ograniczoną zdolność do przenikania do ośrodkowego układu nerwowego, dzięki czemu substancja czynna nie wywołuje niepożądanych objawów w postaci upośledzenia sprawności psychomotorycznej.

 Stosowanie leku Aleric Deslo Acive – co należy wiedzieć?

Preparat Aleric Desli Active dostępny jest w postaci samoczynnie rozpuszczających się w ustach tabletek. Jego przyjmowanie nie wymaga popijania wodą lub innym płynem. Z uwagi na to, że obecnie nie są znane interakcje preparatu z innymi lekami, należy poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich przyjmowanych obecnie lekach, a także o tych, które pacjent planuje przyjmować podczas stosowanej kuracji.

Lek Aleric Desli Active należy przyjmować zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce. Tabletkę należy delikatnie wyciągnąć z blistra, unikając jej pokruszenia. Następnie umieścić ją w jamie ustnej, gdzie natychmiast ulega rozpadowi. Lek może być stosowany przez osoby dorosłe oraz młodzież w wieku od 12. roku życia. Zalecana dawka to 5 mg raz na dobę.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę