Teraz Czytasz
Jak unowocześnić dom małym kosztem i na tym sporo zyskać?

Jak unowocześnić dom małym kosztem i na tym sporo zyskać?

Wiele osób decyduje się na zakup starego domu i jego modernizację. Niektórzy taki dom zyskują w spadku po rodzicach czy innych krewnych. Jeśli chcesz unowocześnić dom i sporo zyskać, to możesz to zrobić małym kosztem. W naszym poradniku skupimy się na kwestii zapotrzebowania energetycznego i oszczędności na ogrzewaniu, ale będzie też nieco o aranżacji wnętrz.

Wybierz głowice termostatyczne do swoich grzejników zamiast tradycyjnych

Jeżeli nie zamierzasz wymieniać całego systemu ogrzewania, to możesz sprawić, że będzie działał efektywnie. Wystarczy, że do grzejników zamiast tradycyjnych 5-stopniowych głowic termostatycznych wybierzesz inteligentne głowice termostatyczne sterowane z poziomu aplikacji w smartfonie lub ręcznie. Takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne i można je dopasować do starszych grzejników. Dzięki niemu pod swoją nieobecność w domu możesz obniżyć temperaturę do poziomu np. 18 stopni. Dzięki temu nie będzie się tworzyła zbyt duża wilgoć, uniknie się rozwoju pleśni i grzybów, a jednocześnie zaoszczędzi się na ogrzewaniu.

Postaw na centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła, czyli przeprowadź termomodernizację z pomocą dofinansowania

Obecnie inwestorzy indywidualni nadal mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację z programu Czyste Powietrze. Obejmuje nie tylko wymianę źródła ciepła na nowe, ale także systemu wentylacji. Można zatem obniżyć koszty takiej inwestycji, a koniec końców zyskać najlepszą jakość powietrza w swoim domu. Centrale wentylacyjne wyposażone są w rekuperator z wymiennikiem ciepła gwarantują optymalną wymianę powietrza zużytego na świeże, ale mogą też odzyskiwać ciepło z powietrza, może być wolne jest od smogu, alergenów i drobnoustrojów. Dzięki wentylacji mechanicznej zyskuje się lepsze zdrowie, a także mniejsze straty ciepła. Wydajne urządzenie może pomóc odzyskać sporą ilość ciepła i zaoszczędzić na rachunkach w miesiącach grzewczych nawet 50%.

Wybierz fotowoltaikę, dzięki której zmniejszysz koszty energii elektrycznej

Już wiecie, że możecie unowocześnić dom, by oszczędzać na ogrzewaniu i poprawić jakość powietrza w budynku, a jednocześnie uczynić to niewielkim kosztem, choćby dzięki nisko oprocentowanym kredytom czy dofinansowaniom bądź ulgom termomodernizacyjnym. Inwestycja w termomodernizację może obejmować także fotowoltaikę. Zmniejszenie kosztów energii elektrycznej i inwestycja we własną domową „elektrownię” sprawia, że ogranicza się emisję gazów cieplarnianych do atmosfery. Fotowoltaika oparta na krzemowych ogniwach fotowoltaicznych i przetwarzaniu energii słonecznej w elektryczną może pokryć pełne zapotrzebowanie budynku na energię. Koszt inwestycji zwróci się, dzięki niskim kosztom eksploatacji przy optymalnym wykorzystaniu systemu fotowoltaicznego.

Stwórz dodatkowe wnętrze wybierając szklane ścianki

Warto przejść teraz do wnętrza domu i na chwilę skupić się na aranżacji. Jeżeli chcecie zyskać dodatkowe pomieszczenie, to nie musicie stawiać ścianki działowej z płyt g-k, bo do dyspozycji są panele szklane, które są wielokrotnie cieńsze i nie zajmują przestrzeni. Oczywiście jest to rozwiązanie droższe, jednak w sytuacji, gdy w wydzielonym pomieszczeniu nie ma okna zyskujecie. W końcu przez przeszklone ścianki przenika światło słoneczne w ciągu dnia, a w przypadku ściany z płyt g-k nawet za dnia trzeba korzystać ze sztucznego oświetlenia. Takie szklane ścianki kumulują też ciepło, zatem oszczędzasz również na ogrzewaniu. Jednocześnie możesz zyskać wyciszenie w przeciwieństwie do tradycyjnego podziału ścianką działową z płyt g-k. Nie trzeba również wspominać, że takie rozwiązanie sprawia, że wnętrze prezentuje się bardziej nowocześnie i jest bardziej urozmaicone.

Odnawianie elewacji z ocieplaniem ścian także pomoże Ci zaoszczędzić. W tym przypadku także możesz skorzystać z dotacji na termomodernizację, a potem czerpać korzyści z faktu mniejszych mostków termicznych i zwiększenia efektywności energetycznej budynku.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę