Teraz Czytasz
Jak udekorować ogród lampami solarnymi?

Jak udekorować ogród lampami solarnymi?

Lampy solarne są nie tylko ozdobą naszych ogrodów, ale także rozwiązaniem całkowicie bezpiecznym dla środowiska naturalnego. Dodatkowo nie generują one kosztów związanych z energią elektryczną oraz świetnie sprawdzą się zastosowane we wszelkich miejscach trudno dostępnych.

Czym są lampy solarne?

Przede wszystkim jest to sposób na unikatowe oraz bardzo ekonomiczne oświetlenie terenu przed naszym domem. Ich sposób działania jest oparty w całości o panele słoneczne, dzięki którym energię słoneczną zamieniają na elektryczną. Coraz częściej sięgamy po nie, chcąc udekorować nasze ogrody. W sklepach znajdziemy szeroki wybór tradycyjnych lamp solarnych, ale coraz częściej wybierane są również takie produkty jak lampa solarna wisząca, lampion solarny oraz latarenka solarna. Świetnie sprawdzą się także wykorzystane na balkonie. Coraz częściej zastępują bowiem tradycyjne systemy oświetleń, szczególnie że są bardzo bezpiecznym rozwiązaniem niewymagającym okablowania. Szeroka oferta dostępna na rynku sprawia, że każdy wybierze coś idealnego dla siebie i swojego ogrodu. Bardzo uniwersalnym rozwiązaniem są tradycyjne lampy solarne oraz lampa solarna wisząca. W styl glamour idealnie wpasuje się latarenka solarna, natomiast bardziej romantyczny charakter nada lampion solarny.

Jak działa lampa solarna?

Aby lampa solarna działała poprawnie, potrzebuje dostępu do słońca oraz elementów konstrukcyjnych, którymi są bateria, moduł słoneczny oraz efekt fotowoltaiczny. W ciągu dnia rolą modułu jest pochłanianie światła słonecznego oraz przetworzenie go w energię, a wszystko dzięki efektowi fotowoltaicznemu. Energia, która została wytworzona, zostaje zmagazynowana w akumulatorze i za sprawą automatycznego detektora zmierzchu jest uwalniania po zmroku.

Jak wybrać odpowiednie miejsce dla lampy solarnej?

Chcąc wybrać idealne miejsce do zastosowania lampy solarnej, powinniśmy kierować się kilkoma bardzo ważnymi zasadami:

  • lampy solarne umieszczajmy daleko od sztucznego źródła światła. Jeśli tego nie zrobimy, lampki solarne mogą nie włączyć się, ponieważ detektor automatyczny nie wykryje zmierzchu;
  • regularnie czyśćmy je z zanieczyszczeń, ponieważ brud uniemożliwia ładowanie akumulatora;
  • lampy nie powinny znajdować się zbyt blisko siebie, powinniśmy kierować się wskazówkami producenta;
  • lampy najlepiej umieścić w podłożu miękkim, gdzie ich zamocowanie będzie o wiele bardziej stabilne niż w twardym;
  • jeśli zależy nam na jak najbardziej ekonomicznym rozwiązaniu, kupmy lampki z czujnikiem ruchu.
Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę