Teraz Czytasz
Jak skutecznie chronić zatoki?

Jak skutecznie chronić zatoki?

Początek wiosny to czas przesilenia, podczas którego jesteśmy bardziej narażeni na różnego rodzaju infekcje. Częste wahania temperatury występujące o tej porze roku mogą przyczynić się do infekcji zatok przynosowych. Jak wspomagać zatoki i czy warto postawić na specyfiki zawierające naturalne wyciągi z roślin (np. z pierwiosnka lekarskiego)? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Warto dbać o zatoki

Zatoki przynosowe są to przestrzenie powietrzne znajdujące się w kościach twarzoczaszki. Odpowiadają one za nawilżanie oraz ogrzewanie wdychanego powietrza, a także wyrównują różnicę ciśnień podczas oddychania. Ich blokada powoduje zaleganie wydzieliny śluzowej, co w wielu przypadkach może wywołać nieprzyjemnie oznaki. Każdy, kto choć raz zmagał się z dolegliwościami związanymi z zatokami przynosowymi wie, jak nieprzyjemne mogą być towarzyszące im symptomy. Dyskomfort w obrębie nosa oraz głowy, ogólne rozbicie, często zatkany nos, a nawet obrzęk – to tylko niektóre z objawów towarzyszących problemom z zatokami. Mogą one dotyczyć każdego, bez względu na wiek, płeć czy też ogólny stan zdrowia.

Postaw na naturalne składniki

Dobrym pomysłem w przypadku nawracających problemów z zatokami może okazać się zastosowanie preparatów o naturalnym składzie. W aptekach dostępne są między innymi suplementy diety zawierające ekstrakty z roślin. Jednym z takich preparatów jest Sinusal Extra, w którego składzie znajduje się pierwiosnek lekarski, a ściślej – wyciąg z jego korzenia. Ta popularna roślina ozdobna należąca do gatunków pierwiosnkowatych posiada charakterystyczne, żółto-pomarańczowe kwiaty oraz oryginalne, omszone liście. Naturalne ekstrakty zawarte w składzie tego preparatu wspomagają górne drogi oddechowe oraz sprzyjają odkrztuszaniu wydzieliny oskrzelowej, a także łagodzą podrażnienia gardła, gardzieli i strun głosowych. Więcej o tym   produkcie przeczytasz na stronie producenta: https://www.biofarm.pl/nasze-produkty/suplementy-diety/sinusal-extra.

Działanie saponin

Pierwiosnek lekarski zawiera substancje zwane saponinami i to właśnie one są odpowiedzialne za dobroczynne działanie tej rośliny. Bardzo popularne w fitoterapii są też napary z primula veris (tak brzmi łacińska nazwa tej rośliny), które pomagają rozrzedzić wydzielinę zalegającą w górnych drogach oddechowych. W sklepach zielarskich dostępne są także herbaty czy też susz zielarski. W trosce o zdrowie zdecydowanie warto wspomagać się naturalnymi substancjami.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę