Teraz Czytasz
Jak rzucić palenie? – 5 skutecznych metod

Jak rzucić palenie? – 5 skutecznych metod

Nie ulega wątpliwości, że palenie papierosów jest nawykiem niezwykle szkodliwym. Regularne kampanie społeczne ostrzegają palaczy przed szkodliwym działaniem nikotyny oraz substancji smolistych zawartych w dymie papierosowym. Ponadto palenie ma także negatywny oddźwięk finansowy. Przeciętny palacz „spala” w ciągu miesiąca około kilkaset złotych. Dlatego rzucenie palenia jest jednym z najpopularniejszych postanowień noworocznych. Czy tabletki na rzucenie palenia to jedyny sposób na wyjście z nałogu?

5 skutecznych metod na rzucenie palenia

1. Znajdź prawdziwy powód – palenie papierosów jest nałogiem, z którego nie łatwo wyjść. Znalezienie odpowiedniego powodu jest kwestią bardzo często pomijaną, lecz jednocześnie niezwykle ważną. Osoby, które lubią palić papierosy i decydują się na rzucenie, ponieważ tak robi kolega, najprawdopodobniej szybko wrócą do palenia. Dlatego niezwykle ważne jest, żeby znaleźć swój prawdziwy powód. Zadaj sobie pytanie, dlaczego chcesz rzucić palenie?

2. Poszukaj sprzymierzeńca – pierwsze dni wychodzenia z nałogu nikotynowego są bardzo trudne. Dużym wsparciem na tym etapie może okazać się bliska osoba, które przypomni, jaki jest cel podróży. Poinformuj swoje najbliższe otoczenie, że chcesz rzucić palenie i wśród nich poszukaj kogoś, kto cię wesprze w kryzysowych sytuacjach.

3. Unikaj miejsc z palaczami – Wyjścia do baru czy też spotkania ze znajomymi z pracy mogą stanowić duże wyzwania. Spotkania towarzyskie to duża pokusa, by znowu zapalić i ulżyć spragnionemu przyjemności umysłowi. Dlatego ze znajomymi spotykaj się w domu. A jeżeli spotkanie firmowe jest obowiązkowe, znajdź miejsce wśród znajomych, którzy nie palą.

4. Wspomagaj się suplementami z nikotyną – tabletki Recigar czy też plastry nikotynowe to świetna alternatywa dla papierosów. Szczególnie na początku procesu rzucania palenia. Organizm nie odczuwa nagłego szoku związanego z brakiem dostarczania nikotyny. Odpowiedni poziom nikotyny w organizmie sprawi, że spokojnie będzie można pracować nad wyrobieniem innych zdrowych nawyków, które będą wsparciem na drodze do wyjścia z nałogu.

5. Zajmij ręce zdrowymi przekąskami – palacze często skarżą się na problem z zajęciem rąk. Charakterystyczne trzymanie papierosa sprawia, że odczuwają pewnego rodzaj brak. Zamiast jednak wypełniać dłonie zbędnymi przedmiotami, można pochrupać zdrowe przekąski, uzupełniając dietę w potrzebne witaminy i minerały. Bardzo dobrze w formie przekąski dla palacza sprawdza się ziarna słonecznika, lub dyni. Dobrym wyborem będą również pokrojone w słupki marchewka czy też seler.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę