Teraz Czytasz
Jak radzić sobie z nadmiernym wypadaniem włosów?

Jak radzić sobie z nadmiernym wypadaniem włosów?

Problem z wypadaniem włosów nie jest rzadkością. Dotyczy zarówno mężczyzn jak i kobiet. Nie da się jednak ukryć, że nieco częściej dotyczy mężczyzn. Według szacunków nawet 40% mężczyzn pomiędzy osiemnastym a 50 rokiem życia zmaga się z łysieniem androgenowym. W starszym wieku, problem z łysieniem oczywiście tylko jeszcze bardziej postępuje. Wobec tak popularnego problemu nie pozostaje nic innego jak poszukanie odpowiedzi na tytułowe pytanie – jak radzić sobie z nadmiernym wypadaniem włosów?

Profilaktyka leczenia wypadania włosów

Jak ze wszystkim łatwiej zapobiegać niż leczyć, nie inaczej jest w przypadku wypadania włosów. Podstawą jest odpowiednia higiena. Należy dbać o czystą skórę. Wystarczy regularnie spłukiwać włosy czystą wodą. Poza tym, należy unikać stosowania kosmetyków, które zawierają sztuczne składniki (SLS, silikony oraz pozostałe chemikalia). Nie warto także suszyć włosów pod gorącym powietrzem oraz stosować prostownicy. Nie bez znaczenia pozostaje także dieta (która powinna być bogata w witaminy). Na wypadanie włosów wpływ mogą mieć także mniej oczywiste czynniki takie jak stres lub szeroko pojęty niezdrowy tryb życia. Oznacza to, że profilaktyka może mieć naprawdę różna formę. Czasami wprowadzenie profilaktyki jest bardzo trudne, niemniej jednak warto mieć to na uwadze.

Leczenia wypadania włosów

Leczenie wypadania włosów to również rozbudowane zagadnienie, które może przyjmować różną formę. Jedną z dostępnych metod jest serum przeciwko wypadaniu włosów. Zazwyczaj jest to Minoxidil. Kolejnym medykamentem jest ekstrakt z palmy sabałowej wraz z zestawem witamin. Jeśli jednak nie chcemy używać medykamentów to pozostaje jeszcze stosowanie dermarollera, którym wykonuje się coś w rodzaju masażu głowy w celu poprawy ukrwienia na głowie.

Jeśli wszystkie powyższe sposoby nie do końca pomagają to pozostaje przeszczep włosów. Trzeba odnotować, że taki zabieg nie jest gwarancją oczekiwanego efektu i do tego nie każdy się kwalifikuje do wykonania przeszczepu. Niemniej jednak w wielu przypadkach jest to bardzo skuteczny sposób na zagęszczenie włosów.

Źródło zdjęcia:
Nina Buday / Shutterstock.com

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę