Teraz Czytasz
Jak przygotować stopy na sezon – Pedicure w domu

Jak przygotować stopy na sezon – Pedicure w domu

Dowiedz się, jak zrobić go szybko i bezpiecznie w czterech prostych krokach.

 

Krok 1 – Nadaj paznokciom odpowiedni kształt

Paznokcie skróć obcinaczem, a potem opiłuj pilnikiem. Staraj się zachować ich naturalny kształt, czyli lekko kwadratowy, ale delikatnie zaokrąglij brzegi. Dzięki temu zapobiegniesz wrastaniu paznokci. Jeśli masz nierówności na płytce, delikatnie wyrównaj je polerką. Paznokcie piłuj zawsze jeszcze przed moczeniem stóp. Gdy zrobisz to po nim, paznokcie się zmiękczą, przez co mogą się łatwiej rozdwajać lub łamać podczas piłowania.

Zawsze przyglądaj się dokładnie swoim paznokciom w trakcie pedikiuru. Wszelkie zmiany na ich powierzchni, takie jak bruzdy czy zmiany koloru, mogą być efektem nieodpowiedniej, źle zbilansowanej diety, z nadmiarem cukru. Jego zbyt duża ilość może sprzyjać nawet grzybicy paznokci. Jak wyeliminować go ze swojego menu i zmniejszyć ochotę na słodkie zachcianki dowiesz się z artykułu „Przykazania zdrowego odchudzania. Jak walczyć z podjadaniem i ochotą na słodycze?”.

Krok 2 – Zadbaj o skórki

Jeśli ich nie wycinasz, zmiękcz je, zanurzając w misce z wodą na kilku minut albo płynem do skórek i delikatnie odsuń drewnianym patyczkiem lub kopytkiem. Gdy je usuwasz, możesz potem delikatnie wyciąć je cążkami, starając się nie robić tego zbyt głęboko.

Krok 3 – Sposób na gładkie pięty

Wygładź wszystkie nierówności i odciski tarką do stóp lub pumeksem. Potem wykonaj kilkuminutowy peeling, który pomoże dokładniej usunąć martwe komórki naskórka z pięt i palców. Na koniec wmasuj w stopy odżywczy, najlepiej lekko tłusty krem, omijając jednak same paznokcie. Takie kosmetyki do pedicure pozwolą Ci zapobiec pękaniu pięt.

Krok 4 – Patent na trwały lakier

Malowanie paznokci zacznij od przetarcia ich zmywaczem, co odtłuści paznokcie i zwiększy trwałość lakieru. Potem nałóż bazę, zwłaszcza jeśli używasz ciemnego lakieru. Lakier nakładaj dwiema, maksymalnie trzema warstwami. Pierwsza nie musi być idealnie kryjąca, ważne, żeby lakier nałożyć jak najbardziej równomiernie. Lakier koniecznie utrwal topem. Nałóż go starannie zwłaszcza przy krawędziach paznokci, bo to z nich najszybciej odpryskuje lakier. Na koniec, gdy paznokcie lekko podeschną, nałóż jeszcze na skórki oliwkę, aby je natłuścić i odżywić. Możesz tez użyć olejku do ciała lub tego, który stosujesz do włosów. Pedicure najlepiej wykonywać raz w miesiącu lub maksymalnie raz na dwa tygodnie. Lakieru staraj się jednak nie trzymać na paznokciach dłużej niż przez 14 dni, bo może je to mocno przesuszyć.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę