Teraz Czytasz
Jak działa laser diodowy?

Jak działa laser diodowy?

Zastosowanie nowoczesnych urządzeń laserowych w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej jest bardzo popularne. Spowodowane to jest wysoką skutecznością laserów, które na dodatek oferują przeprowadzanie zabiegów bezinwazyjnych. Takie terapie sprawiają, że ludzie, a w szczególności kobiety, chętniej korzystają z takich usług jak depilacja laserowa, czy odmładzanie i wygładzanie skóry. Niewątpliwie najczęściej wykorzystywany jest laser diodowy, który od dobrych kilku lat jest używany w praktycznie każdym gabinecie medycyny estetycznej i kosmetycznym. Czym jest? Do czego służy i czy jest lepszy od lasera IPL?

Co to jest laser diodowy?

Laser diodowy jest jedną z najskuteczniejszych metod wykorzystywanych obecnie do usuwania owłosienia. Ponadto jest w pełni bezpieczna ze względu na to, że przeprowadzają ją specjaliści, a jej skuteczność wynosi nawet 95 procent. Oznacza to, że jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że włosy ponownie nie odrosną.

(https://cosmed24.pl/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/ – laser diodowy)

Laser diodowy emituje fale, które uszkadzają mieszki włosowe i działają na barwnik, który odpowiada za ich kolor. Depilacja laserem diodowym może być bolesna, ale zależy to głównie od wrażliwości samego pacjenta i jego progu bólu. Ponadto wpływ na ten aspekt ma także grubość i kolor włosów.

Lasery diodowe i zastosowane w nich technologie

Lasery diodowe opierają się na nowoczesnej technologii, która polega na oddziaływaniu ciepła i światła na mieszki włosowe. Urządzenia te emitują wiązkę światła, której długość wynosi 808 nm, co gwarantuje wysoką skuteczność przeprowadzanego zabiegu. Światło dociera do cebulki włosa, uszkadzając ją i doprowadzając tym samym do wypadania włosów.

Zabiegu depilacji laserowej są w pełni bezpieczne dla skóry, ponieważ nie naruszają tkanek znajdujących się wokół i nie wpływają one na ogólne funkcjonowanie organizmu. Depilacja laserowa daje wspaniałe efekty, dlatego też cieszy się ogromną popularnością wśród klientów. Nie tylko kobiet, ale także i mężczyzn, którzy często borykają się z nadmiernym owłosieniem.

Jakie są zalecenia przed zabiegiem depilacji laserowej?

Przed udaniem się na zabieg z użyciem lasera diodowego nie wolno włosów w żaden inny sposób depilować przez około miesiąc. Dozwolone jednak jest tradycyjne golenie się maszynką. Natomiast tuż przed samym zabiegiem depilacji należy się ogolić, a po nim skórę nawilżać, ponieważ jest sucha i podrażniona. Jeśli chce się osiągnąć optymalny efekt, niezbędne jest przeprowadzenie od trzech do pięciu zabiegów. Wtedy ich skuteczność jest największa i pozwala usunąć praktycznie całe owłosienie z danego miejsca. Najbardziej podane na działanie lasera diodowego są włosy ciemne, grube i położone na jasnej skórze.

Czy laser diodowy jest lepszy od IPL?

Bardzo często mówiąc o laserach diodowych, przeciwstawia się im IPL, czyli Intense Pulsed Light. Te drugie urządzenia mylnie klasyfikowane są jako lasery, co jest pierwszą i znaczącą różnicą. Zarówno jedna technologia, jak i druga jest niezwykle skuteczna, jednak specjaliści podkreślają, że powinno się korzystać tylko jednej z nich. Laser diodowy, jak i IPL ma swoje wady i zalety, ale jest obecnie najchętniej i najczęściej wykorzystywany przez profesjonalistów. Proste w obsłudze urządzenie o wysokiej skuteczności i w przystępnych cenach cechuje się wyborem wielu salonów kosmetycznych i gabinetów medycyny estetycznej. Nie oznacza to wcale, że nie spotka się tam także IPL. Wiele zależy także od samych specjalistów, którzy preferują inny sprzęt.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę