Teraz Czytasz
Dlaczego boimy się zdecydować na botoks?

Dlaczego boimy się zdecydować na botoks?

Ludzie mają złe podejście do niektórych spraw. Weźmy pod uwagę chociażby to, jak bardzo boimy się jakichkolwiek ingerencji w nasz wygląd. Z jednej strony nie jesteśmy z czegoś zadowoleni – ale z drugiej jeszcze bardziej boimy się, że będziemy krytykowani za to, jak sobie z tym czymś poradziliśmy. Tak podchodzi się chociażby do operacji powiększenia biustu. Kobiety nie czują się komfortowo z tym, że mają małe piersi lub są one niezbyt jędrne – ale nie chcemy, aby ktoś powiedział, że jesteśmy płytkie lub sztuczne. A tymczasem jest to przecież powszechnie dostępny zabieg, z którego korzystają kobiety na całym świecie. Dokładnie tak samo powinnyśmy traktować procedurę wstrzyknięcia botoksu.

Z pomocą toksyny botulinowej pozbywamy się zmarszczek, które w pewnym wieku faktycznie zaczynają stanowić problem. Te niezbyt ładne bruzdy powodują, że czujemy się staro i nieatrakcyjnie – dlaczego by więc temu nie zaradzić? Tym bardziej, że taki zabieg wykonywany jest raz na kilka miesięcy i wcale nie kosztuje aż tak dużo. Panie jednak także tutaj potrafią znaleźć sobie wiele argumentów przeciwko tej metodzie.

Uzyskanie nienaturalnego wyglądu

Tego boimy się chyba najbardziej. Jeżeli kobieta do tej pory nie korzystała jeszcze nigdy z zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej to po prostu boi się ona, że zrobi sobie w ten sposób jeszcze większą krzywdę. Spodziewamy się “efektu maski”, który faktycznie można czasami zauważyć u niektórych gwiazd kina lub innych sławnych osób. U nich jednak nie jest to wcale efekt botoksu – a licznych operacji plastycznych. Jeżeli wykonamy ten zabieg w dobrym miejscu i specjalista nie przesadzi z dawką – poza pozbyciem się zmarszczek, nic więcej nie będzie widać. Nikt nawet nie zorientuje się, że wykonaliśmy botoks – będziemy tylko słyszeć komplementy dotyczące gładkiej skóry.

Trwałe pogorszenie wyglądu

Czasami bywa tak, że kobieta bardzo chce zrobić sobie botoks – a po jego wykonaniu zdaje sobie sprawę, że na przykład nie podoba jej się jednak taki wygląd. Być może chodzi tutaj o kontrast między skórą na twarzy i na szyi – albo po prostu ta decyzja była podjęta pod wpływem impulsu. Nie musimy jednak od razu panikować – toksyna botulinowa zniknie z naszego organizmu po okresie kilku miesięcy i z upływem czasu twarz będzie wracała do wcześniejszego stanu. Nie jest to wcale zabieg permanentny. Można więc sobie go po prostu przetestować, a potem skorzystać z innych metod usuwania zmarszczek. Kremy, zmiana trybu życia i masaże też dają nam dobre rezultaty. Zabiegi z wykorzystaniem botoksu należy powierzyć osobom doświadczonym. W Warszawie polecamy klinikę Projekt Skóra.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę