Teraz Czytasz
Depilacja laserowa nóg – poczuj większą pewność siebie

Depilacja laserowa nóg – poczuj większą pewność siebie

Depilacja laserowa nóg to jedyna metoda, która pozwala pozbyć się owłosienia na bardzo długi czas – w większości przypadków na kilka lat. Oznacza to koniec ze szpecącymi problemami, które towarzyszą tradycyjnej depilacji, takimi jak podrażnienia, zadrapania, „truskawkowe nogi” czy wrastające włoski. Wstydzisz się wyglądu swoich nóg po użyciu wosku czy maszynki? Sprawdź, jak działają lasery do depilacji?

Depilacja laserowa nóg – na czym polega?

Laserowa depilacja umożliwia trwałe usunięcie owłosienia z danego obszaru. Jak to możliwe? Sama wiązka lasera nie niszczy włosa, następuje to natomiast w fazie selektywnej fototermolizy. Światło emitowane przez urządzenie jest absorbowane przez barwnik włosa (melaninę), dzięki czemu mieszek włosowy ulega termicznej destrukcji. Zniszczona termicznie macierz włosa wraz z cebulką odpowiedzialną za jego wzrost nie jest w stanie się zregenerować, a zatem – włos nie ma możliwości ponownego wzrostu.

W celu przeprowadzenia skutecznej i trwałej epilacji konieczne jest wykonanie pełnej serii zabiegowej w zalecanych przez kosmetologa odstępach czasowych. Umożliwia to wychwycenie wszystkich momentów, kiedy włosy przeznaczone do usunięcia, znajdują się w fazie wzrostu (anagenu), gdyż tylko wtedy światło lasera działa efektywnie. W zależności od typu owłosienia zaleca się serię od 4 do 8 lub więcej zabiegów w odstępach 8-tygodniowych.

Co ważne, dzięki zaawansowanej technologii laserowa depilacja nóg u osób z bardzo jasnymi włoskami lub ciemną karnacją nie stanowi już wyzwania. Służą do tego m.in. lasery do depilacji Motus i Thunder, które znajdziemy w ofercie Kliniki Miracki w Warszawie i Katowicach. Urządzenia te doskonale działają zarówno na cienkie i słabe włoski, jak i ciemne i mocne owłosienie.

„Truskawkowe nogi” – czy można tego uniknąć dzięki epilacji?

Depilacja laserowa nóg pozwala uniknąć takich nieestetycznych objawów, jak „truskawkowe nogi”. Co to oznacza? Jest to częsty efekt nieprawidłowo wykonanej domowej depilacji. Po depilacji woskiem czy depilatorem można zauważyć, że na nogach w miejscach usuniętych włosów, pojawiają się czerwone kropki. Dolegliwość ta pojawia się na skutek zbierania się zanieczyszczeń i bakterii w porach skóry. Dzieje się tak dlatego, że nie zawsze jesteśmy w stanie zachować prawidłową higienę domowych zabiegów. Rozwiązaniem jest depilacja laserowa nóg w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej.

W jaki sposób epilacja laserowa zapobiega powstawaniu „efektu truskawki” na nogach? Podczas laseroterapii zostają trwale zniszczone cebulki włosów, a więc nie mogą one już odrastać, zatem nie ma też potrzeby stosowania domowych zabiegów depilacyjnych. Po serii epilacji i całkowitym zagojeniu się skóry, nogi stają się gładkie, mają jednolity koloryt i czyste, zwężone pory. Usuwanie owłosienia laserem eliminuje też takie szpecące problemy, jak wrastanie włosków, zapalenie mieszków włosowych, podrażnienia czy skaleczenia spowodowane woskiem lub maszynką.

Zalety usuwania owłosienia laserem

  • po depilacji laserowej nóg można cieszyć się idealnie gładką skórą przez wiele lat;
  • oszczędność czasu – kilka zabiegów uwalnia nas od obowiązku ciągłego (często codziennego) golenia nóg;
  • bezpieczeństwo – nowoczesne lasery wyposażone są w zaawansowane systemy chłodzenia skóry, dzięki czemu zabieg jest łagodny dla skóry i praktycznie bezbolesny;
  • niwelowanie problemu wrastających włosów, „truskawkowych nóg” i innych podrażnień po tradycyjnej depilacji;
  • poprawa samopoczucia i wzrost pewności siebie, zwłaszcza u osób, których włosy na nogach są bardzo ciemne i szybko odrastają.

W razie innych pytań, dotyczących depilacji laserowej, zachęcamy do kontaktu ze specjalistami z warszawskiej i katowickiej Kliniki Miracki.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę