Now Reading
Czym są maseczkomaty?

Czym są maseczkomaty?

Choroba COVID-19 wywoływana przez koronawirusa SARS-CoV-2 zagraża ludziom na całym świecie. Aby zmniejszyć ryzyko zakażenia wirusem, stosowane są różne środki ostrożności oraz akcesoria ochronne – jak maseczki, rękawiczki jednorazowe czy płyny antybakteryjne. Można je kupić w aptekach lub Internecie, ale także w coraz popularniejszych maseczkomatach.

Automaty z maseczkami na twarz

W związku z pandemią koronawirusa od 16 kwietnia w miejscach publicznych należy zakrywać usta oraz nos. Służy do tego maseczka ochronna – można ją kupić w aptekach, sklepach lub Internecie albo w specjalnych automatach, tzw. maseczkomatach: https://maseczkazautomatu.pl

Maseczkomaty – automaty do sprzedaży maseczek

Działają one jak tradycyjne automaty z napojami czy słodyczami – trzeba wybrać produkt i zapłacić za niego kartą. Maseczki sprzedawane w automatach składają się z 3 warstw i mają certyfikaty, które potwierdzają ich skuteczność i wysoką jakość. Pierwsze urządzenia stanęły w Krakowie i Warszawie – są w nich nie tylko maseczki, ale także rękawiczki jednorazowe nitrylowe oraz żele do dezynfekcji.

Możliwość zakupu akcesoriów ochronnych w maseczkomatach daje duży komfort – można je kupić bezgotówkowo o każdej porze dnia i nocy, szybko i wygodnie. Poza tym urządzenia można w krótkim czasie ustawić wszędzie tam, gdzie są najbardziej potrzebne.

Zobacz również

Jak jeszcze chronić się przed chorobami przenoszonymi drogą kropelkową?

Maseczka czy rękawiczki to akcesoria, które wspomagają ochronę przed koronawirusem SARS-CoV-2 oraz innymi chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. Należy je zakładać po wyjściu z domu – między innymi na zakupach czy w przychodniach, aby zmniejszyć ryzyko kontaktu z nosicielami wirusa a także ograniczać ryzyko nieświadomego zarażania innych.

Podstawową ochrony jest częsta higiena rąk oraz staranna dezynfekcja przedmiotów i powierzchni – jak smartfon, klamki od drzwi, laptopy itp. Należy również unikać nawyku dotykania ust, oczu czy nosa, stronić od tłumów i zbiorowisk, ograniczyć korzystanie z komunikacji publicznej i wyjścia z domu.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2019 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę