Teraz Czytasz
Czym są implanty zębów i ile kosztują?

Czym są implanty zębów i ile kosztują?

Implanty dentystyczne to małe, cylindryczne, metalowe elementy, które są chirurgicznie umieszczane w kości szczęki, aby zapewnić podparcie sztucznego zęba.

Implanty dentystyczne wykonane są z tytanu i służą do uzupełniania brakujących zębów. Za pomocą implantów zębowych niektórzy pacjenci, którzy tracą naturalne zęby, mogą teraz cieszyć się zdrową i kompletną jamą ustną z aż 32 zębami. Protezy na implantach są uważane za jeden z najskuteczniejszych zabiegów zastępujących brakujące zęby poprzez przywrócenie prawidłowej funkcji i estetyki. Jednak nie wszyscy zgodziliby się z tą oceną, ponieważ niektórzy mogą uważać, że wyglądają zbyt sztucznie i nienaturalnie. Protezy na implantach stanowią dobrą opcję dla osób, które doświadczyły rozległej utraty zębów z powodu choroby dziąseł lub urazu.

Implant dentystyczny – co musisz wiedzieć?

Implanty dentystyczne to trwała wymiana zęba, metalowe urządzenie, które jest chirurgicznie wprowadzane do kości szczęki w celu utrzymania zastępczego zęba na miejscu. Istnieje wiele różnych rodzajów implantów dentystycznych, od prostych do skomplikowanych zamienników. Na przykład mosty i korony należą do tej kategorii. Wybór implantu może zależeć od rodzaju zastępowanych zębów oraz pozostałych zębów naturalnych. Implanty dentystyczne umożliwiły osobom z brakującymi zębami zrekonstruowanie uśmiechu, przywracając siłę kościom szczęki. Implanty zębów dostępne są w profesjonalnych gabinetach, wykonywane pod okiem doświadczonych specjalistów.

Korzyści z implantów dentystycznych

Implanty dentystyczne to stałe uzupełnienia zębów, które są wykonane z tytanu i starannie umieszczone w kości szczęki. Mogą być używane z wielu powodów, takich jak braki w uzębieniu, zastępowanie zębów utraconych z powodu próchnicy lub choroby dziąseł lub zastępowanie zębów, które zostały zużyte przez zgrzytanie.

Implanty dentystyczne zapewniają pacjentom wiele korzyści, w tym lepszą higienę jamy ustnej, lepszą estetykę uśmiechu i lepszą zdolność żucia.

Czego można się spodziewać po implantach?

Kiedy otrzymasz tytanowy implant dentystyczny, minie około 8-12 tygodni, zanim ząb zacznie się goić. Dzieje się tak, ponieważ implant tytanowy potrzebuje czasu, aby zacząć wiązać się z kością. Następnie można nałożyć powłokę ceramiczną, która zabezpieczy ją przez około 12-18 miesięcy.

Tytanowy implant dentystyczny wykonany jest ze stopu tytanu, niklu i aluminium. Jest mocniejszy od stali i nie ma właściwości korozyjnych, dzięki czemu idealnie nadaje się na implanty dentystyczne.

Czas nakładania powłoki ceramicznej po implantacji różni się w zależności od wielkości implantów zębowych, rodzaju użytego materiału ceramicznego oraz innych czynników wpływających na czas gojenia po implantacji.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę