Teraz Czytasz
Co ma do zaoferowania medycyna estetyczna?

Co ma do zaoferowania medycyna estetyczna?

W wieku dziecięcym każdy chce jak najszybciej dorosnąć, aby otworzyły się przed nim nowe możliwości. Wraz z upływem czasu zaczyna on jednak działać na niekorzyść, bo lata młodości przemijają bezpowrotnie. Wiele osób sięga po różne metody zachowania młodego wyglądu lub przywrócenia go, z lepszymi lub gorszymi efektami.

Na szczęście obecnie można liczyć na szereg innowacyjnych rozwiązań technologicznych, jakie oferuje medycyna estetyczna. Za jej pomocą możliwe staje się pozbycie niedoskonałości, poprawienie wyglądu i wyeliminowanie kompleksów. Nie ma problemu z usuwaniem blizn, zmarszczek, cellulitu, tkanki tłuszczowej. Można nawet zmienić kontury twarzy i to bez sięgania po skalpel.

Zabiegi medycyny estetycznej sposobem na zachowanie młodzieńczego wyglądu

Medycyna estetyczna rozwija się bardzo prężnie, cały czas pojawiają się kolejne zabiegi stojące na straży młodzieńczego wyglądu, pozwalające na pozbycie się oznak starzenia organizmu. Wszystko to można osiągnąć bez konieczności przeprowadzania inwazyjnych i bolesnych zabiegów chirurgicznych, które wymagają długiej i uciążliwej rekonwalescencji. Zabiegi medycyny estetycznej w większości przypadków są bezbolesne, stosunkowo rzadko pojawiają się negatywne skutki uboczne, a efekty są spektakularne.

Bardzo popularne jest wstrzykiwanie toksyny botulinowej, czyli naturalnej substancji, która rozluźnia mięśnie, wygładzając skórę. Botoks to skuteczny sposób na pozbycie się zmarszczek i to nawet tych głębokich, a uzyskany efekt utrzymuje się przez wiele miesięcy. Nie jest nawet potrzebne podanie znieczulenia, po wykonaniu zabiegu powraca się do codziennej aktywności.

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna bardzo często wykorzystuje kwas hialuronowy, czyli naturalną i w pełni bezpieczną substancję obecną w każdym ludzkim organizmie. To właśnie ona wpływa na jędrność i gładkość skóry, chroni ją przed przesuszeniem. Kwas hialuronowy pełni również rolę wypełniacza, powiększa się nim usta i pośladki. Części ciała nabierają pełniejszych kształtów, przez co wyglądają ponętniej. Możliwe jest także zredukowanie zmarszczek. Efekty mogą utrzymać się przez nawet kilka miesięcy.

Bardzo popularnym i uniwersalnym zabiegiem medycyny estetycznej jest mezoterapia. Za jej pomocą można poprawić wygląd niemalże całego ciała, bo wykonuje się zabieg na wielu jego częściach (dłoniach, szyi, twarzy, pośladkach, dekolcie, skórze głowy itd.). Mezoterapia odżywia skórę i napina ją, pomaga usunąć cellulit i blizny, pozbyć się problemu z nadmiernie wypadającymi włosami.

Innowacyjnym zabiegiem medycyny estetycznej jest lipofilling, który polega na pobieraniu tkanek od pacjenta i przeszczepianiu w inne miejsce na ciele. Pozwala to uchronić się przed reakcją alergiczną i zredukować do minimum ryzyko powikłań. W przypadku lipofillingu można liczyć na uzyskanie najbardziej naturalnych efektów. Na uwagę zasługuje także radiofrekwencja mikroigłowa, czyli zabiegi z wykorzystaniem energii fali radiowej. Używa się do tego nowoczesnego sprzętu, który umożliwia zwiększenie napięcia i gęstości skóry, podniesienie zapadniętych policzków, zniwelowanie blizn i rozstępów. Co ważne, tego typu zabiegi mogą być wykonywane przez cały rok, nawet jeśli ktoś ma tendencję do powstawania przebarwień na skórze.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę