Teraz Czytasz
Blizny, znamiona, tatuaże. Jak skutecznie się ich pozbyć?

Blizny, znamiona, tatuaże. Jak skutecznie się ich pozbyć?

Brak zadowolenia ze stanu skóry może mieć różne przyczyny. Niektóre niedoskonałości powstają na skutek nieszczęśliwych wypadków, podczas gdy inne występują już od narodzenia. Na estetykę skóry niekorzystnie może wpłynąć również nieprzemyślana decyzja, np. o posiadaniu tatuażu. Istnieją na szczęście pewne rozwiązania, które pozwalają na wyeliminowanie znamion, blizn oraz innych widocznych przebarwień czy defektów. Na szczególną uwagę zasługują nowoczesne metody zabiegowe, przeprowadzane bezboleśnie i bezinwazyjnie.

Laserowe usuwanie problemów skórnych

Do usuwania różnych skórnych defektów coraz częściej wykorzystuje się technologię laserową. Urządzenia te pozwalają na skuteczne i bezpieczne wyeliminowanie zbliznowaceń, przebarwień i znamion, a także makijażu permanentnego czy tatuażu. Obecnie dużą popularnością cieszy się zwłaszcza laser Harmony XL Pro Q-Switch. Jego wykorzystanie pozwala na wyemitowanie wiązki światła bezpośrednio do skóry właściwej, z długością fali dostosowaną do rodzaju niedoskonałości skórnych. Światło lasera pochłaniane jest przez komórki barwnikowe, które ulegają rozbiciu, wchłonięciu oraz wydaleniu z organizmu. Zastosowanie lasera przyczynia się do usprawnienia procesów immunologicznych i regeneracyjnych skóry, przez co odbywa się jej znacznie szybsza odnowa.

Przebieg zabiegu

Usuwanie tatuażu, znamiona czy blizny odbywa się w bezpośrednim następstwie przeprowadzenia zabiegu laserowego. Barwnik znika jednak stopniowo, dlatego na całkowite wyeliminowanie jego śladów trzeba poczekać kilka miesięcy. Aby zabieg był skuteczny, konieczne jest odpowiednie dostosowanie długości wiązki laserowej. Najciemniejsze barwniki pochłaniają fale o długości 1064 nm, natomiast jaśniejsze wymagają zastosowania fali o długości 523 nm. Laserowe usuwanie tatuażu, blizny czy znamiona tą metodą przebiega bezboleśnie, ponieważ w miejscu wykonania zabiegu nakładana jest specjalna maść znieczulająca. Podczas procedury odczuć można jedynie nieznaczny dyskomfort, a po jej zakończeniu da się od razu powrócić do codziennych zajęć.

Przygotowanie do zabiegu

Zastosowanie lasera Harmony XL Pro Q-Switch nie tylko pozwala na skuteczne usunięcie tatuażu lub przebarwień skórnych, ale też jest całkowicie bezpieczne. Do zabiegu należy jednak odpowiednio się przygotować. Skóra pacjenta musi być wolna od zmian chorobotwórczych i objawów alergicznych, a w przypadku ich rozpoznania konieczne jest wcześniejsze wyleczenie. Przeprowadzenia zabiegu nie zaleca się osobom opalającym się na słońcu lub korzystającym z solarium, dlatego należy zrezygnować z tych aktywności na kilka tygodni przed zabiegiem. Na terenie miasta Warszawa i okolic, laseroterapię z wykorzystaniem urządzenia Harmony XL Pro Q-Switch oferuje klinka Anlaya – https://anlaya.pl/pricelist/291-harmony-xl-pro-q-switch/. Zabieg ten polecany jest zarówno w przypadku nowo powstałych, jak i starszych przebarwień czy znamion. Wykorzystanie tego lasera pozwala nawet na usunięcie kolorowego tatuażu, niezależnie od miejsca jego lokalizacji na ciele.

Skuteczność i zalecenia

Na efektywność usuwania blizn, znamion, przebarwień, makijażu permanentnego czy tatuażu wpływa wiele czynników. Dotyczą one zarówno rodzaju samych zmian skórnych, jak i różnych predyspozycji indywidualnych. Aby osiągnąć oczekiwane efekty, w niektórych przypadkach konieczne może się okazać przeprowadzenie kilku takich zabiegów. W zależności od zaleceń, między sesjami powinno się zachować kilkutygodniowe odstępy. Sam proces usuwania przebarwień czy tatuażu metodą laserową prowadzi zwykle do pojawienia się drobnych strupów, które odpadają samoistnie po upływie kilku dni. Skóra pozostaje nieco zaczerwieniona, obrzęknięta i podrażniona, dlatego należy unikać basenu, solarium oraz sauny. W zależności od potrzeb, na miejsce wykonania zabiegu aplikować można odpowiednie kremy nawilżające, łagodzące i regenerujące. W obszarze wyeliminowanego barwnika wystąpić może jaśniejsza plama, jednak reakcja ta jest całkowicie naturalna. Z czasem koloryt skóry wyrównuje się i zmiany zanikają.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę