Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Damska prezerwatywa – co warto o niej wiedzieć?

Damska prezerwatywa jest dosyć słabo znaną w naszym kraju formą antykoncepcji. Jednak sam koncept prezerwatywy zakładanej przez kobietę niewątpliwie będzie dla wielu kobiet bardzo intrygujący. Dzięki temu artykułowi będą one mogły poznać zalety damskiej prezerwatywy i sposób jej używania.

Dlaczego warto?

Prezerwatywy damskie są zazwyczaj wykonane z nitrylu lub poliuretanu (te co bardziej nowoczesne wyprodukowane są z tego pierwszego) i są one wkładane przez kobietę do pochwy. Chronią one przed niechcianą ciążą i chorobami przenoszonymi drogą płciową w równym stopniu co prezerwatywy męskie.

Niewątpliwy urok damskiej prezerwatywy polega na tym, że pozwala kobiecie na przejęcie kontroli nad antykoncepcja. Jest to ważne z bardzo wielu powodów! Często zdarzają się bowiem przypadki mężczyzn, którzy próbują niepostrzeżenie ściągnąć prezerwatywę w trakcie stosunku – prezerwatywa nakładana przez kobietę jest więc doskonałą ochroną dla kobiet uprawiających przygodny seks. To również propozycja dla kobiet, których partnerzy z różnych powodów nie mogą korzystać z prezerwatyw i/lub tych, które chcą mieć kontrolę nad zabezpieczeniem, ale nie chcą lub nie mogą korzystać z pigułki ze względów zdrowotnych.

Prezerwatywy damskie potrafią być też zaskakująco przyjemne! Zewnętrznemu pierścieniowi zdarza się czasami ocierać o łechtaczkę, co powoduje bardzo przyjemne wrażenia. Również świetnie używa się z nimi lubrykantu, ponieważ można z damską prezerwatywą używać jego dowolnego rodzaju i ilości! Unikatową właściwością damskich prezerwatyw jest również fakt, że w ich przypadku partner i partnerka mogą używać różnych nawilżaczy.

Jak używać?

Otworzywszy kondom ostrożnie, by go nie uszkodzić (należy unikać używania w tym celu ostrych przedmiotów) widzimy, że posiada on dwa pierścienie (w przeciwieństwie do kondomu męskiego, który posiada tylko jeden) – jeden większy i otwarty, drugi mniejszy i zamknięty. Większy z nich ma po włożeniu prezerwatywy ma znajdować się na zewnątrz, zaś mniejszy będzie znajdował się wewnątrz waginy, pomagając prezerwatywie w niej pozostać. Należy ścisnąć ten mniejszy na tyle, by mógł zmieścić się w waginie i włożyć go do niej. Każda kobieta używającego damskiego kondomu musi znaleźć pozycję, w której wkładanie go będzie dla niej najwygodniejsze; ogromną pomocą może okazać się odpowiedni nawilżacz. Nie można zaprzeczyć, że wkładanie damskiej prezerwatywy może z początku być nieco problematyczne i jest to jeden z powodów, dla których ten produkt nie cieszy się popularnością, na jaką zasługuje. Jednak wystarczy trochę poćwiczyć, by osiągnąć w tym sporą wprawę i być w stanie zakładać damskie prezerwatywy w maksymalnie naturalny sposób!

Należy pamiętać o tym, by nie używać prezerwatyw damskich z męskimi! Mogłoby się wydawać, że można w ten sposób uzyskać podwójne zabezpieczenie, ale niestety efekt jest raczej odwrotny – prezerwatywy ocierające się o siebie mogą niestety pęknąć. Co więcej, prezerwatywy damskie są podobnie jak męskie kondomy absolutnie produktami jednorazowego użytku – niby oczywista rzecz, ale biorąc pod uwagę fakt, że ten rodzaj antykoncepcji jest mało znany, warto to zaznaczyć.

Interesująca forma antykoncepcji

Damskie prezerwatywy są jak widać środkiem antykoncepcyjnym, który z perspektywy kobiety (ale również i jej partnera!) ma szereg interesujących zalet. Problemami mogą okazać się jej zakładanie, a także dostępność (najłatwiej kupić ją w sklepach internetowych), jednak jej zalety są trudne do zignorowania!

W przygotowaniu artykułu pomogła strona: Świat-Prezerwatyw.pl

 

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *